Kovačev Monaco preokrenuo je 0-2 u pobjedu protiv Paris Saint-Germaina

Monaco je slavljem 3-2 prekinuo niz osam vezanih ligaških pobjeda prvaka

U nizu od osam uzastopnih pobjeda u francuskom prvenstvu bio je aktualni prvak Paris Saint-Germain pred večerašnji ligaški ogled kod Monaca u susretu 11. kola. Činilo se da će upisati i devetu vezanu pobjedu nakon što je s 2-0 otišao na poluvrijeme, međutim, sastav koji s klupe vodi Niko Kovač preokrenuo je rezultat u drugome dijelu ogleda i slavio 3-2.

Pobjednički PSG-ov niz izgrađen je kroz tih 720 minuta sa 26 postignutih pogodaka i samo jednim primljenim. Večeras su već drugim primili više nego u osam prethodnim prvenstvenih utakmica, a trećim ponovili tricu u svojoj mreži po prvi put nakon veljače kad su s 4-3 svladali Bordeaux. Tri gola tad im nisu pokvarila večer, danas jesu.

Nakon što je Kylian Mbappé zabio dva uvodna pogotka, a nakon što su PSG-u još dva poništena zbog nedozvoljenih pozicija strijelaca, stvari su se počele mijenjati. Usput, još uvijek 21-godišnji napadač već je na 98 postignutih golova za klub što ga svrstava na peto mjesto liste najboljih PSG-ovih strijelaca svih vremena.

Kevin Volland u 52. minuti je najavio Monacov povratak, u 64. izjednačio rezultat utakmice, a u potpunosti je na stranu domaćina on okrenut udarcem s bijele točke u 84. Zabio je po prvi put u sezoni Cesc Fàbregas. Prva mu je ovosezonska bila i asistencija za 2-2.

Monaco je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto sa 20 bodova. Vodeći PSG ima četiri više, a trećeplasirani Lille jednog manje, uz utakmicu manje. Marseille na četvrtome mjestu ima odigranih devet susreta i skupljenih 18 bodova.