Kraj priče u Istanbulu: Galatasaray je pobijedio Hajduk i izbacio ga iz Europe

Galatasaray - Hajduk 2-0

Prvo poluvrijeme dalo je nadu, ali do iznenađenja nije došlo.

Hajduk je u Istanbulu izgubio 2-0 od Galatasaraya i time završio svoju ovogodišnju europsku avanturu. Turski klub je u konačnici bio taman toliko brži, bolji i organiziraniji da dođe do, na koncu, rutinske pobjede.

Ali nije tako krenulo. Galatasaray je u prve dvije ligaške utakmice ove sezone uputio 38 udaraca, od kojih je 17 išlo u okvir. Protiv Hajduka večeras nije imao niti jedan sve do 26. minute.

Drugim riječima, dok je Lokomotiva na sjeveru Europe stradavala pod Malmövom paljbom, Hajduk je u Istanbulu držao korak s domaćinom. Niti jedna strana u prvom poluvremenu nije stvorila priliku iz koje se moglo očekivati da zabije čemu svjedoči i grandioznih nula udaraca u okvir s obje strane.

Hajduk je izgledao solidno u obrani, nije bezveze gubio loptu niti prepuštao puno prostora turskoj momčadi.

Galatasaray je prvi puta u raskoraku uhvatio gostujuću momčad u 52., kada je Nihad Mujakić blokirao vrlo opasan šut Mbayea Diagnea, a samo nekoliko minuta kasnije Ryan Babel podsjetio nas je da je puno vremena prošlo od 2010. promašivši cijeli gol s lijeve strane.

Utakmica je u tom periodu prvih desetak minuta nastavka živnula; Hajduk je stvorio svoju prvu konkretnu šansu u 55., kada je Dimitris Diamantakos ubacio oštro s desne strane kaznenog prostora, ali je Mijo Caktaš loptu ljevicom poslao na prazne tribine.

Međutim, malo po malo, Galatasaray je postajao sve opasniji, a Hajdukov kazneni prostor sve izloženiji. Josip Posavec je obranio udarac škaricama Diagneu u 76., ali Galatasarayeva individualna klasa došla je na naplatu minutu kasnije.

Emre Taşdemir protutnjao je lijevim bokom i pronašao Younèsa Belhandu, koji rutinski zabija za 1-0. Hajduk je bio sve umorniji i ostavljao sve više prostora u rijetkim pokušajima izlaska u napad. U 86. Babel zabija za 2-0 i kraj priče.