Kraljevi drame: Koreja je četiri od zadnjih sedam golova na SP-ima postigla u ili nakon 90. minute

Pobjedom nad Portugalom osiguran je plasman u osminu finala

Južna Koreja izborila je plasman u osminu finala Lige prvaka pobjedom nad Portugalom od 2-1.

Iako je Ricardo Horta doveo Portugal u vodstvo već u petoj minuti, Koreju to nije obeshrabrilo. Do izjednačenja je stigla preko Kim Young-gwona u 27. minuti, a do pobjede golom Hwang Hee-chana Hwanga u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U drugoj utakmici iz iste skupine, Urugvaj je dobio Ganu 2-0, ali nije uspio postići i treći gol i korejsko slavlje moglo je početi.

A slavlje za Koreju na Svjetskim prvenstvima uglavnom stiže kasno.

Naime, pobjednički gol bio je četvrti od posljednjih sedam na Mundijalima koje je Koreja postigla u ili nakon 90. minute.