Kramarić rastura. Ligaški prvijenac zabio je za manje od tri minute, a onda ponovno poentirao

Hoffenheimov rekorder po broju golova sjajno je otvorio sezonu

Manje od tri minute trajala je utakmica između Kölna i Hoffenheima kad je Andrej Kramarić otvorio ovosezonski ʻračunʼ.

Hoffenheimov rekorder po broju pogodaka iskoristio je pogrešku domaćina utakmice na RheinEnergieStadionu, oduzeo jednu povratnu loptu koja je išla prema Timu Hornu i zabio ovosezonski bundesligaški prvijenac u ogledu 1. kola njemačkog prvenstva.

Prošle sezone postigao je 12 golova u 19 prvenstvenih odigranih utakmica i njima stigao do ukupnog učinka od 72 gola u 151 odigranom susretu za klub. Te brojke već pripadaju prošlosti.

Pogodak kojim je doveo Hoffenheim u vodstvo nije bio Kramarićev prvi ove sezone. Dvaput je poentirao i u mrežu Chemnitzera u utakmici Njemačkog kupa, a nakon 2-2 u tom ogledu bio precizan i u raspucavanju penala.

Nije bio niti jedini u prvome poluvremenu. Köln je izjednačio preko Anderssona, a Kramarić vratio prednost svojoj momčadi u trećoj minuti sudačke nadoknade. Sad s bijele točke…