Krenulo je: Lewandowski je zabio i dvaput asistirao u prvom domaćem nastupu za Barçu

Barcelona je pobijedila Pumas u trofeju Joana Gampera

Barcelona je večeras odigrala posljednju pripremnu utakmicu u borbi za tradicionalni trofej Joan Gamper. Katalonci su na Camp Nouu ugostili meksički Pumas UNAM za koje odnedavno nastupa i Dani Alves, a Xavijeve trupe uvjerljivo su slavile (5-0) te okončale pripreme neporažene.

Ono što će uzbuditi Barçine simpatizere je prvi pogodak Roberta Lewandowskog u klupskom dresu, ali i dvije asistencije. Slavni Poljak doveo je Barcelonu u vodstvo u trećoj minuti poslije Pedrijeva proigravanja; naravno, taj se gol neće pisati u službenu statistiku jer se radi o prijateljskoj utakmici, ali Bayernovoj legendi svakako služi kao dobar poticaj za dalje.

Međutim, nije to bilo jedino što je Lewa napravio: samo dvije minute kasnije asistirao je Pedriju za 2-0, a još jedan gol namjestio mu je u 19. minuti za odlazak na četiri gola razlike. Između te dvije konekcije Barcelonina mladića i novog pojačanja smjestio se i pogodak za 3-0 koji je u 10. minuti postigao Ousmane Dembélé. Francuz je opalio s kojih 11 metara na Raphinhino dodavanje, a domaći su u 49. minuti kompletirali peticu.

Franck Kessié tada je u kaznenom prostoru pronašao Pierrea-Emericka Aubameyanga koji je rutinski poentirao, a konačni rezultat postavio je Frenkie de Jong u 84. minuti.

Barcelona će La Ligu otvoriti sljedeće subote kada joj u goste stiže Rayo Vallecano.