Krvnik Krle: Slaven Belupo i Hajduk su remizirali, Krstanović je zabio svoj 17. gol protiv Splićana

Rezultat je bio 1-1

U sjeni očitog raspada Superlige, Slaven Belupo i Hajduk su u 30. kolu Prve HNL odigrali 1-1. Goste je u prvom dijelu u vodstvo doveo Kristian Dimitrov, dok je za Splićane u nastavku ponovno bio koban Ivan Krstanović, 17. je to njegov gol u susretima s Hajdukom.

Susret je ovo bio dva susjeda na prvenstvenoj ljestvici, iako momčad iz Koprivnice zaostaje za svojim današnjim gostima čak 13 bodova. Domaći su u ovaj ogled ušli s nizom od pet utakmica bez poraza te na krilima pobjede u Gorici, dok je Hajdukov pozitivan niz od 10 bodova iz četiri susreta u petak prekinuo Osijek, slaveći s minimalnom pobjedom (1-0).

Ponovno je sastav Paola Tramezzanija pružio neuvjerljivu partiju, pogotovo u nastavku, u kojem je ubilježio tek jedan udarac prema golu, točnije kraj gola.

No, do vodstva su prvi ipak došli gosti, i to već u devetoj minuti. Nakon kornera je ubacio Dino Skorup, u skoku je najviši bio Dimitrov i svladao Ivana Filipovića na Slavenovim vratima. Dugo je VAR sudac vagao i vukao crte, sumnjalo se na zaleđe, no ipak je povratnik Damir Batinić pokazao na centar.

U nastavku, Hajduk je potpuno nestao, Slaven je u potpunosti ovladao posjedom, ali i brojem prigoda za izjednačenje. Do njega je i stigao, sredinom drugog poluvremena, no prije toga je Hajduk ostao bez dva igrača.

Najprije je Marko Livaja skupio svoj treći žuti karton te se tako diskvalificirao za iduću utakmicu, derbi protiv Dinama, a onda je i Darko Todorović dobio crveni karton pa su gosti do kraja igrali s desetoricom.

Četiri minute nakon tog isključenja, domaći su izjednačili. Ivan Krstanović se najbolje snašao u gužvi u petercu, protestirali su Hajdukovi igrači i tražili prekršaj nad Lovrom Kalinićem, no uzalud. Bio je to ukupno 107. Krstanovićev gol u HNL-u, a čak 17 ih je zabio Hajduku.

Hajduk tako nije iskoristio novi Goričin kiks te u dva recentna dvoboja sa Slavenom uzeo isto toliko bodova. Borba za posljednja dva mjesta koja vode u Europi postala je neizvjesna kao i borba za naslov.

Još samo ako Istra 1961 osvoji Kup, pa ta dva mjesta postanu jedno…