Lakše je s Napolijem: Lazio je upisao blijedi remi kod Bologne i zakomplicirao borbu za Ligu prvaka

Bologna - Lazio 0-0

Pomalo iznenađujuće, momčad koja je prije ovog kola u Serie A imala najdulji niz pobjeda bio je Lazio. No, ne treba to čuditi, jer taj sastav slavljem kod Napolija (1-0) u prošloj rundi prekinuo baš niz ligaškog lidera te se s tri uzastopna trijumfa uključio u borbu za Ligu prvaka.

Očito je previše naporan bio protekli tjedan za sastav koji vodi Maurizio Sarri, jer je nakon domaćeg poraza u Konferencijskoj ligi od AZ-a (1-2), stigao i kiks u prvenstvu. Doduše, ne treba previše zamjeriti Lazijevim igračima, večeras su gostovali kod solidne Bologne te na kraju ugrabili samo jedan bod, u utakmici bez pogodaka (0-0).

Zakomplicirala se tako još i više borba za preostala tri mjesta koja vode u Ligu prvaka, a Lazio je propustio i prigodu skočiti na drugu poziciju, nakon sinoćnjeg Interovog poraza kod Spezije (2-1). Stvar bi se za Biancoceleste mogla još i više pogoršati, jer će u slučaju Romine i Milanove pobjede u ovom kolu pasti čak na peto mjesto.

Blijeda je bila ova večerašnja utakmica, s malo dobrih prigoda, koje su većinom bile još u prvom poluvremenu. Jedna od takvih bila je ona iz 15. minute, tada je tik pored gola ciljao iskusni Pedro. Pored vratnice je lopta prošla i 14 minuta poslije, no sada na drugoj strani terena, gdje je gađao Lewis Ferguson. Do kraja poluvremena, još je pokušao i Luis Alberto, ali je Bolognin golman Łukasz Skorupski to ukrotio.

U nastavku se igra još i više razvodnila, nestalo je i to malo kreacije iz prvog poluvremena, većinom se igralo između dva šesnaesterca. Možda i najbolja prilika za gol bila je ona iz 82. minute, iz daljine je snažno tukao domaći napadač Musa Barrow, ali ni ta lopta nije završila unutar okvira gola.

Domaćem sastavu nije pomogao niti hrvatski nogometaš Nikola Moro, koji je iz igre izašao u 62. minuti, a u tom prekidu je za Lazio ušao i još jedan povremeni reprezentativac, Toma Bašić. Bologna je ovim remijem skočila za mjesto i barem privremeno zasjela na sedmu poziciju, no već u nedjelju njen bodovni učinak mogu nadmašiti dva gradska rivala, Juventus i Torino.

S druge strane, Lazio se ipak nije dodatno odvojio od ostatka pratnje, pa će borba za Ligu prvaka u Serie A biti neizvjesna do samog kraja sezone…