L’Americano: Juventus je preokretom slavio u gradskom derbiju, a McKennie je zabio prvijenac

Zasluženu pobjedu Juveu je donio Bonucci

Torino prije današnjeg gradskog derbija s Juventusom u 12 uzastopnih utakmica u svim natjecanjima nije uspio ostvariti pobjedu protiv uglednijeg rivala, a danas je momčad Marca Giampaola još malo podebljala taj niz; domaći su slavili rezultatom 2-1…

Međutim, u određenim je trenucima Torino bio dosta blizu prekidu kletve. Spomenut ćemo tako da je Salvatore Sirigu u prvom poluvremenu na gostujućim vratima bio poprilično besposlen; Juventus je uputio tek jedan (i to ne baš opasan) udarac u okvir gola, a ubilježio ga je u 43. minuti Paulo Dybala.

S druge strane, Torino je već u devetoj minuti pošteno zapaprio vječnom prvaku: ubacio je iz kuta Cristian Ansaldi, a stoper Nicolas N’Koulou dobro je iskoristio propust domaće obrane koja mu je ostavila previše prostora u petercu i pogodio za vodstvo. Samo šest minuta kasnije Simone Zaza pronašao se jedan na jedan s Wojciechom Szczęsnyjem, ali Poljak je desnicom uspio zaustaviti njegov pokušaj.

Potom je Lyanco nedovoljno precizno zaprijetio s 30-ak metara u 32. minuti, a Torino je u prvom dijelu izašao u nekoliko kontri koje su mogle završiti vrlo neugodno. Juve je, s druge strane, bio sterilan i predvidljiv te zasluženo gubio.

Ipak, u nastavku je poprilično pritisnuo i naizgled uspio doći do izjednačenja u 57. minuti; Juan Cuadrado je iz prve opalio s ruba šesnaesterca nakon Dybalina ubačaja iz kuta, a neobranjivi udarac odsjeo je u mreži. Međutim, ljepotica od zgoditka na kraju nije priznata pošto je, nakon konzultacije s VAR-om, Daniele Orsato utvrdio da je Leonardo Bonucci kod upućivanja šuta bio najbliže suparničkom vrataru.

No, Juventus je u drugom poluvremenu konstantno pritiskao i naposljetku poravnao rezultat. Ključnim čovjekom pokazao se Weston McKennie koji je u 77. minuti bio najviši u skoku reagirajući na Cuadradov ubačaj, a Amerikanac je time došao do prvijenca u dresu Stare Dame. Domaći su potpuno zasluženo došli do pogotka uslijed neprekidne inicijative, ali veliki obol takvom stanju na terenu dao je sam Torino koji se u nastavku potpuno povukao.

Zato nije nikakvo čudo što je Stara dama došla do troboda: u akciji iz 89. minute koja je jako sličila na onu kod prvog gola, Leonardo Bonucci najbolje se snašao prilikom novog Cuadradova ubačaja te glavom zakucao za pobjedu i hvatanje troboda. Andrea Pirlo ipak nije došao do šestog remija u prvih 10 kola, trenutno se nalazi na drugom mjestu s 20 bodova, a Torino je ostavljen u opasnoj zoni…