Leganésov vratar Cuéllar ima svoju logiku: ako ne odem s terena, nisam ni isključen

Atlético Madrid - Leganés 0-0

U utakmici 21. kola La Lige između Atlético Madrida i Leganésa (0-0) moglo se vidjeti malo toga novoga, točnije mogle su se izdvojiti dvije stvari koje sa samom izvedbom i nisu imale pretjerane veze.

Još je jednom bilo razvidno kako Atléticu nedostaje pravi napadač, još se jednom mogao ponoviti podatak da je u 21 utakmici u prvenstvu Atlético postigao 22 gola i još se jednom može ponoviti prognoza prema kojoj će ovo biti nezgodna ‘tranzicijska’ sezona za madridski klub. S druge strane, Leganés je došao do važnog boda u borbi za opstanak, s tim da danas u Madridu uopće nisu bili bezopasni — igrali su pristojno u zadnjoj trećini i prijetili.

Uglavnom, novi i glavni motiv ove utakmice, kada je riječ o Atléticu, trebao je biti povratak Šime Vrsaljka na teren nakon godinu dana pauze. Vrsaljko je, podsjetimo, ozljedu koljena zaradio kao posuđeni igrač u Interu u siječnju prošle godine nakon čega je podvrgnut operaciji u Belgiji. Danas je odigrao 88 minuta prije nego što ga je zamijenio Ivan Šaponjić.

Tako da je zapravo propustio najuzbudljiviju dionicu utakmice koja je počela u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Pichu Cuéllar, Leganésov vratar, u 93. minuti zaradio žuti karton zbog odugovlačenja — dječaku koji skuplja lopte loptu je jednostavno vratio nazad. Problem je bio taj što je već imao jedan žuti karton. Taj je dobio u 76. minuti zbog — odugovlačenja. U sudačkoj nadoknadi, kako se to kaže, morao je napustiti teren, iako se čovjek iz nekog razloga nije složio s ovim dijelom opisao u kojem se spominje riječ ‘morao’. U 97. minuti još je uvijek bio na terenu, raspravljajući se sa svima oko sebe.

Ali cilj je postignut, čak i ako je ‘odugovlačenju’ dano novo značenje. Utakmica je, naime, na kraju završena poslije devete minute sudačke nadoknade…