Leteći bikovi Szoboszlai i Koïta ne staju. Jučer su obojica zabili hat-trick za Salzburg

Prvi put od 2014. godine dva Red Bullova igrača zabila su hat-trick u istoj utakmici

St. Pölten, trenutno petoplasirana momčad austrijske Bundeslige, jučer je na domaćem terenu teško nastradala. Vodeći Salzburg rastavio ga je rezultatom 8-2, a u procesu smo vidjeli čak dva hat-tricka Red Bullovih mladih zvijezda.

Najveći mađarski talent Dominik Szoboszlai brutalnu je formu nastavio s dva pogotka iz penala i jednim iz igre, a osim toga je podijelio i tri ključna dodavanja, kreirao jednu veliku priliku i dvaput otklonio opasnost od svog gola. Bio mu je to već drugi prvenstveni hat-trick za Salzburg, a spomenut ćemo da je tek prošlog mjeseca navršio 20 godina.

Sékou Koïta, Malijac koji je godinu dana stariji od mađarskog kolege, ušao je u igru u drugom poluvremenu i u razmaku od 19 minuta također utrpao tri gola, a bio je i stopostotan u driblinzima (tri od tri), ubilježio dvije oduzete lopte te osvojio pet od sedam duela. Tako se popeo do brojke od 10 pogodaka u devet nastupa u aktualnom austrijskom prvenstvu, a Salzburg je jučer doživio dva hat-tricka njegovih nogometaša u jednom susretu prvi put od 2014. godine.

Također, s jednim pogotkom i tri asistencije odličnim se pokazao i 18-godišnji Karim Adeyemi, a u Red Bullove strijelce upisao se i Mergim Berisha koji je u sedmoj minuti otvorio golijadu. Počasne zgoditke za domaćine ugrabili su Dor Hugi u 33. minuti (pri rezultatu 4-0) i Alexander Schmidt koji je u 60. minuti smanjio na 5-2.

Nešto nam govori da ćemo o ovim Salzburgovim mladićima u skoroj budućnosti slušati još puno više, a Red Bullova tvornica talenta izbacuje fenomenalne primjerke k’o na traci…