Leti, leti… Karim! Benzema je s dva gola ‘Gladbachu odveo Real u osminu finala LP-a

Real Madrid - Borussia Mönchengladbach 2-0

U šestom, posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka, Real Madrid nadigrao je i pobijedio kod kuće Borussiju Mönchengladbach 2-0 i izborio plasman u osminu finale Lige prvaka, i to na, koncu, s prve pozicije u skupini.

S posjedom lopte od 60 posto Real je utakmicu držao pod kontrolom od početka do kraja. Dvije lopte u mreži, dvije stative, jedna greda, nekoliko sjajnih obrana gostujućeg vratara Yanna Sommera, gotovo 20 udaraca prema golu… Tako to izgleda na jednom mjestu i zapravo je najneobičnije to što Realova pobjeda nije bila i rezultatski uvjerljivija.

Realovi golovi bili su gotovo identični.

U devetoj minuti Karim Benzema sjajno je pogodio glavom za 1-0 nakon ubačaja Lucasa Hernandeza s desne strane. Istu stvar, iz nešto lakše situacije, učinio je i dvadesetak minuta kasnije za 2-0 nakon ubačaja Rodryga s desne strane.

Od sezone 2016./2017. Benzema je u Ligi prvaka postigao 10 golova glavom, više od bilo kojeg drugog igrača. Također, bio mu je ovo i 69. gol u Ligi prvaka te je sada peti najbolji strijelac u povijesti natjecanja.

Najbolju priliku za ‘Gladbach propustio je u 25. minuti Alassane Plea kada je izašao sam pred Realova vrata i to je bilo više-manje sve što smo od gostujuće momčadi vidjeli u Madridu.

Luka Modrić odigrao je vrlo dobru utakmicu s punom minutažom.

Iako potpuno nadigrana večeras, Borussia Mönchengladbach će zajedno s Realom svejedno dalje — u Milanu su, naime, Inter i Šahtar odigrali 0-0, što je rezultat koji je ‘Gladbach na koncu ostavio na drugom mjestu…