Lewa je zabio savršeni hat-trick i stigao do svog 10. gola u ligi. Čak 15 klubova nije ih toliko zabilo

Jedina momčad koja je zabila više golova od njega je RB Leipzig

Neumoran je i nemilosrdan Robert Lewandowski.

Nogometaši Bayerna dočekali su u 5. kolu njemačkog prvenstva sastav frankfurtskog Eintrachta i sasvim očekivano i bez većih problema stigli do uvjerljive pobjede 5-0. Većinu toga u golgeterskom smislu odradio je Robert Lewandowski.

Savršeni hat-trick utrpao je iza leđa Kevina Trappa pogodivši lijevom nogom u 10. minuti, glavom u 20., a onda i desnom nogom u 60. minuti utakmice dohvativši brojku od deset prvenstvenih pogodaka u petom bundesligaškom kolu.

U prošloj je sezoni postavio rekord Bundeslige postavši prvi koji je do deset golova stigao već u šestome kolu, u ovoj je nogu na gasu stisnuo malo jače pa njemačko nogometno prvenstvo ima i novi rekord koji potpisuje sjajni poljski napadač bavarske momčadi.

Čime se Lewandowski može još pohvaliti osim savršenim hat-trickom u tek 68. odigranih minuta i činjenicom da je prvi igrač u pet najjačih europskih nogometnih liga sa 10 postignutih golova? Pa uopće ne zvuči loše podatak da je zabio više golova od 15 klubova u Bundesligi. Dakle, svima osim RB Leipzigu (12) i Stuttgartu (10) s kojim je izjednačen.

Usput, za konačnih 5-0 golove su postigli Leroy Sané i Jamal Musiala.