Liverpool – Barcelona 4-0: Jeste li ikada vidjeli ovakvo polufinale Lige prvaka?

Momčad Jürgena Kloppa izborila je drugo uzastopno finale

Nou Camp. Igrala se sedma minuta sučeve nadoknade; Barcelona je imala 3-0 i Leo Messi je spustio rame, u prazno poslao trojicu braniča u crvenim dresovima i dodao loptu Ousmaneu Dembéléu, koji je bio sam ispred Alissona. Njegov udarac bio je slabašan i završio je u Brazilčevim rukama. Messi je pao na pod, kao da je znao. Protiv ovakvog Liverpoola, 3-0 nije dovoljno.

Na kraju se ispostavilo da niti 4-0, najvjerojatnije, ne bi bilo dovoljno. Liverpool je izborio svoje drugo uzastopno finale Lige prvaka, Barcelona je drugu uzastopnu godinu u gostima prosula tri pogotka prednosti. Bez Mohameda Salaha, bez Roberta Firmina, bez Andrewa Robertsona čitavo drugo poluvrijeme, Liverpool se vratio, postigao četiri pogotka i sada se može početi pripremati za Madrid.

Nogomet je, kao i svaki drugi sport, podložan medijskim pripovijestima i nema sumnje da će večerašnja pobjeda Liverpoola ostati zapamćena kao trijumf presing-mašine Jurgena Kloppa nad ostarjelim virtuozima Ernestea Valverdea – pobjeda energičnije, spremnije i mentalno jače momčadi – ali čak i u utakmici koja je završila s četiri pogotka razlike u korist jedne momčadi, presuđivale su sitnice.

Liverpool je poveo pogotkom Divocka Origija već u sedmoj minuti, nakon katastrofalne pogreške Jordija Albe, ali prvo poluvrijeme su obilježile prilike Barcelone: Leo Messi je dvaput šutirao, Alba je izbio sam pred Alissona, ali triput je Brazilac spasio Liverpool. Na poluvremenu je u svlačionici zbog ozljede ostao Andrew Robertson, a na terenu ga je zamijenio Georginio Wijnaldum, strijelac drugog i trećeg pogotka. Samo 10 minuta nakon ulaska, Nizozemac je postigao dva pogotka koji su susret odveli u egal.

Od tog trenutka, Barcelona se nije oporavila. Origijev pogodak, nakon lukavo izvedenog kornera Trenta Alexander-Arnolda, bio je posljedni čavao u lijesu Katalonaca, koji su sada u dvije godine u Ligi prvaka doživjeli dvije povijesne katastrofe.

Da je Dembele postigao pogodak u posljednjim trenucima utakmice na Nou Campu, Liverpoolu bi 4-0 bilo dovoljno za produžetke, ali, po prikazanom, malo tko bi očekivao da čak niti tada ne bi izborili finale.