Liverpool je na gostovanju kod Brightona vodio do 93. minute. Završilo je podjelom bodova

Bod je Redsima dovoljan za vrh ljestvice, no sutra će se znati i ostaju li ondje

U prvoj subotnjoj utakmici 10. kola engleske Premier lige Liverpool je do 93. minute utakmice u džepu imao tri gostujuća boda kod Brighton & Hove Albiona. Uzeo je jednog nakon što je domaćin duboko u sudačkoj nadoknadi izjednačio rezultat na 1-1.

Nakon 0-0 na poluvremenu, Liverpool je do vodstva došao nakon petog udarca svojih nogometaša na ogledu i drugog u okvir gola. Zabio je Diogo Jota i time nastavio svoju golgetersku seriju pogodivši peti put ove sezone u prvenstvu i četvrti u posljednjih pet ligaških utakmica. Sad je na devet zgoditaka uračunamo li mu i golove postignute u Ligi prvaka.

Prije toga dočekali su Redsi da im VAR poništi gol nakon milimetarskog zaleđa Mohameda Salaha u prihvatu lopte bliže centru nego šesnaestercu, ali i malo strahovali kad je u 20. minuti Neal Maupay stavio loptu na bijelu točku. Prilično nesretan bio je Maupay danas jer osim što je s bijele točke promašio cijeli gol, uspio je i dvije minute nakon toga zaraditi ozljedu zbog koje je morao napustiti teren.

Postao je i time prvi igrač nakon Dennisa Bergkampa koji je u utakmici Premier lige bio starter, neuspješan izvođač najstrože kazne i igrač zamijenjen do poluvremena. Bergkamp je tu utakmicu odigrao 1998., u čudljivoj 2020. eto nam i reprize tog trenutka.

Usput, na Liverpoolovom golu stajao je Alisson Becker. Primio je tek tri gola iz jedanaesterca iz posljednjih devet koje su prema njemu pucali. Tri ih je obranio, triput su suparnici promašivali njegova vrata.

Gol je ipak primio jer pucan mu je danas još jedan penal. U trećoj minuti sudačke nadoknade Pascal Groß nije ponovio Maupaya već pokazao sigurnost s bijele točke.

Rezultat svega danas? Prekid niza od devet uzastopnih pobjeda Liverpoola protiv Brightona u svim natjecanjima, ali i preuzimanje prvog mjesta ljestvice. Sutra derbi igraju trećeplasirani Chelsea i lider Tottenham. Ovisno o tom rezultatu znat ćemo i ostaju li Redsi na čelu poretka u Premier ligi.