Liverpool je nakon penala pobijedio Chelsea na Wembleyju i podigao FA Cup

U 120 minuta bilo je 0-0

Liverpool je pobijedio Chelsea u finalu FA Cupa i osvojio drugi trofej ove sezone, nakon Liga kupa. Nakon regularnih 90 minuta bilo je 0-0, kao i nakon dva produžetka. Pobjednika je odlučilo izvođenje jedanaesteraca. Redsima je to osmi FA Cup i prvi nakon 2006. S druge strane, Chelsea je sada izgubio tri uzastopna finala, od Arsenala, Leicestera i sada Liverpoola.

Liverpool je bio proaktivniji u prvom poluvremenu. Dominirao je posjedom i terenom i u prvoj polovici poluvremena stvorio tri sjajne prilike u Chelseajevom kazenom prostoru. Chelsea je odgovorio nakon 30. minute i stvorio dvije šanse u tranziciji; prvu nakon visoko osvojene lopte, drugu nakon brzo prenešene lopte iz vlastite polovice. U oba slučaja Christian Pulisic je bio instrumentalan, ali Liverpool je sačuvao mrežu netaknutom.

Liverpool je uzvratio preko Dioga Jote, koji je zamijenio ozljeđenog Mohameda Salaha. Igralo se tada udarac na udarac, nekoliko minuta kasnije Romelu Lukaku zapucao je jednu šansu u Liverpoolovom kaznenom prostoru. U nastavku su se nastavile nizat šanse. Alisson je obranio udarac Masonu Mountu, a Marcos Alonso pogodio gredu iz slobodnjaka. To se dogodilo u prve dvije minute drugog poluvremena.

Chelseaju je definitivno pripao početak drugog poluvremena, ali je sve više preuzimao incijativu i kontrolirao utakmicu kako je ona odmicala kraju. Luis Diaz imao je jednu sjajnu priliku u 83., a onda je Andrew Robertson pogodio stativu minutu kasnij Pogodaka nije bilo ni nakon 90., pa su se igrali produžeci.

U pet serija Liverpool i Chelsea imali su po jedan promašaj; Cesara Azpilicuete i Sadija Manea, koji je imao šansu zabiti za pobjedu. Drugu priliku imao je Kostas Tsimikas, nakon promašaja Masona Mounta. Liverpool nije propustio drugu meč loptu.