Liverpool je novu sezonu Premier lige otvorio remijem s Fulhamom na Craven Cottageu

Fulham - Liverpool 2-2

Liverpool je u prvoj utakmici nove sezone Premier lige u gostima s novopridošlim prvoligašem Fulhamom odigrao 2-2.

S obzirom na to da se u dva navrata vraćao iz minusa i s obzirom na to kako je u pojedinim trenucima izgledao, teško je reći da Redsi mogu biti nezadovoljni bodom.

U prvom poluvremenu Liverpool je imao posjed lopte od 72 posto, ali nije uputio niti jedan udarac u okvir Fulhamovog gola. Fulham je pak bio opasniji i u izgledne situacije dolazio je uglavnom preko lijeve strane. Gol je, međutim, pao nakon ubačaja s desnog krila.

U 32. minuti Aleksandar Mitrović glavom je na drugoj stativi u gol pospremio centaršut Kennyja Tetea.

Redsi su na otvaranju drugo dijela djelovali još neuvjerljivije, ali do izjednačenja su uspjeli stići preko Darwina Nuneza u 64. minuti.

Samo pet minuta kasnije Virgil van Dijk skrivio je penal koji je u 2-1 pretvorio Mitrović (Fulhamov napadač je i izborio kazneni udarac), a u 80. minuti Mo Salah donio je bod Liverpoolu iako je generalno pokazao malo toga. Primjerice, u prvom poluvremenu imao je samo 24 dodira s loptom. Svejedno, ovo mu je šesta sezona u nizu u kojoj je zabio u prvom kolu.

U petoj minuti sudačke nadoknade Jordan Henderson zatresao je gredu iz daljine i Liverpool se ipak morao zadovoljiti bodom.