Ljudi, još sam uvijek tu: Sébastien Haller večeras je zabio svoje prve pogotke još od veljače

West Ham je slavio u Liga kupu protiv Charltona

Prošle godine stigao je u West Ham za 45 milijuna funti kao pravi napadač koji bi mu trebao pomoći u iskoraku prema višim pozicijama na premijerligaškoj tablici, imao je odličnu reputaciju iz Eintrachta gdje je bio jedan od najproduktivnijih napadača Bundeslige, uslijedilo je klasično vesthemovsko sivilo, a zatim pandemija pa ozljeda…

Sébastien Haller prošle je sezone u ukupno 35 nastupa za Londončane zabio sedam pogodaka, a posljednji je put tresao mrežu krajem veljače protiv Southamptona. Pravo mu budi, nitko nije očekivao da će nastupiti nekoliko mjeseci duga pauza zbog pandemije, ali njegove napadačke brojke nisu se popravljale u sedam uzastopnih utakmica u kojima je nastupio. Valja pritom uzeti u obzir i da punih 90 minuta nije odigrao od 7. ožujka, a četiri susreta nakon pandemije propustio je zbog ozljede.

U međuvremenu je njegovu ulogu preuzeo Michail Antonio koji se preporodio u ulozi napadača, a Haller se pronašao pogurnut na stranu. Njegovim simpatizerima zatitralo je srce nakon hat-tricka prije tri tjedna u prijateljskom ogledu s Ipswichem, a večeras je zabilježio svoje prve službene zgoditke nakon gotovo sedam mjeseci.

Žrtva je bio trećeligaš Charlton u Liga kupu, a Francuz je doveo Hammerse u vodstvo pospremivši loptu u mrežu u 22. minuti na asistenciju Andrija Jarmolenka. Četiri minute kasnije dodao je i drugi nakon što je reagirao glavom na ubačaj koji je u suparnički kazneni prostor poslao Robert Snodgrass, a promašio je i dvije velike prilike. Konačnih 3-0 postavio je Felipe Anderson u 80. minuti…

Sve u svemu, bio je ovo dobar poticaj za Hallera i mig Davidu Moyesu kojemu svakako trebaju rješenja u nadi za normalizacijom nerijetko paničnog stanja u West Hamu.