Lokomotiva je na Kranjčevićevoj svladala Rijeku i došla do nove velike pobjede

Momčad Silvija Čabraje slavila je 3-1

Lokomotiva i Rijeka danas su tražile povratak na pobjednički kolosijek poslije poraza, odnosno remija u prethodnoj utakmici. Susret na stadionu u Kranjčevićevoj ulici tako nam je pružio dosta zabave i nekoliko jako lijepih poteza, a sretniji će biti Silvijo Čabraja čija je ekipa slavila 3-1 i tako došla do drugog trijumfa u sezoni.

Sadržajna utakmica puna šansi krštena je vratnicom Harisa Vučkića u 14. minuti, samo da bi već u idućem napadu Lokomotiva prešla u vodstvo. Sandro Kulenović tada je uposlio Silvija Goričana nakon duge lopte prema naprijed, a zamjena za ozlijeđenog Ibrahima Aliyua poentirala je za 1-0. Pet minuta kasnije Lokosi su udarili kontru, a opet se istaknuo bivši Rijekin napadač Kulenović.

Tada je poslao povratnu loptu za Enisa Çokaja na 20-ak metara od gola, a on je opalio i matirao nemoćnog Nediljka Labrovića. Rijeka se pronašla u velikim problemima i činilo se kao da bi mogla potonuti, ali do kraja prvog dijela uspjela je uhvatiti priključak.

I to na sjajan način; Bernard Karrica krasno je potegnuo iz slobodnjaka u 35. minuti i smanjio na 2-1, a malo mu je svojom reakcijom pomogao i domaći vratar Krševan Santini. Ipak, Loksa je nastavila po starom. Tri minute nakon primljenog gola Kulenović je opet, fantastičnim dodavanjem petom, pronašao Çokaja koji je iz sjajne pozicije samo pogodio vratnicu. Izuzetna je to prigoda bila za zagrebačke nogometaše, ali otišla je u nepovrat…

Rijeka je u nastavku uspostavljala pritisak i napadala, a udarci su se redali: pokušavao je Vučkić, dojmljiv je bio šut Alena Halilovića koji je Santini u 68. minuti odbio iznad grede, ali jedina momčad koja je u tom periodu uspjela zabiti gol bila je Lokomotiva. Jakov-Anton Vasilj večeras je došao do svog premijernog gola u HNL-u zahvaljujući još jednoj kontri, a Riječani doma idu bez bodovnog plijena.

Bio je to treći poraz kluba s Rujevice u zadnje četiri utakmice u svim natjecanjima, a ove sezone bilježi samo jednu pobjedu, onu protiv Šibenika na otvaranju prvenstva. S druge strane, Lokosi su prvo svladali Osijek, a sada uzeli još jedan bitan skalp…