Lokomotiva pomogla Dinamu. Rijeka će utakmicu sezone dočekati u bodovnom minusu

Nakon slavlja Lokosa od 3-1, Plavi su vodeća momčad lige

Susret kojeg su se mnogi navijači u Rijeci potajno pribojavali opravdao je svoj status. Lokomotiva se još jednom pokazala kao crna mačka za vodeće, a nakon Dinama i Hajduka sad je srušila i Rijeku. No, ovih 3-1 u Kranjčevićevoj znače i da Rijeka više nije prva, već da je sad vodeći Dinamo.

Nije dobro Rijeka krenula u zaključenje 32. kola. Imala je dva pokušaja Franje Ivanovića u prvih 10 minuta, ali nakon toga je sve na strani Lokosa. U 15. minuti Robert Mudražija je zabio nakon spuštanja lopte po dugom autu, ali VAR se pojavio i poništio je pogodak.

No, pomoći za Rijeku nije bilo u 37. minuti. Nakon 20 minuta mira opet prekid. Ovoga puta slobodnjak, ide lopta na Vladana Bubanju koji je s druge stative vratio na prvu, a tamo je Mudražija siguran i ovoga puta gol vrijedi, to je 1-0 za Lokomotivu.

Nije se Rijeka ni oporavila od tog šoka kako bi se pribrala do poluvremena, a uslijedio je novi. Prekid je opet izvor svega, sad je iz kornera lopta odbijena do Arta Smakaja koji puca iz voleja, a na putu prema mreži skreće to Marin Šotiček u mrežu za 2-0 Lokosa u 43. minuti.

Rijeka je bolje krenula u drugi dio nakon čak tri promjene na odmoru, ali prvi pokušaj ima Silvio Goričan u 53. No, onda kreće riječko razdoblje. Prvo je u 58. Marko Pjaca zapucao veliku šansu s nekih 15 metara nakon velike greške Bubanje, ali nije se to vratilo gostima.

U 67. Rijeka smanjuje, i to dobro prokušanim receptom. Dugi aut Ivana Smolčića za Jorgea Obregóna koji je pravi čovjek za preokrete. Primio je Kolumbijac loptu leđima okrenut golu, a onda se okrenuo i zakucao u mrežu za 2-1.

Ostatak susreta je, očekivano, protekao u napadima Rijeke i pokušajima domaće kontre. U 87. tako imamo obje situacije, Šotiček nije iskoristio jedan izlazak, a onda je na drugoj strani Obregón mogao pucati sam pred vratima da je stigao do lopte prije istrčalog Nikole Čavline.

U drugoj minuti nadoknade je Niko Galešić silovito tukao iz slobodnjaka, ali ukrotio je to Čavlina pa odmah poslao u kontru gdje je prvo kontru povukao Goričan, dao Ivanu Canjugi kojem Nediljko Labrović skida zicer, a onda Šotiček promašuje šansu kojom je mogao matirati Riječane.

A u četvrtoj minuti još luđe, pobjegao je Feta Fetai u kontru i čak je zabio za 3-1, ali odmah je podignuta zastavica te je poništen pogodak koji bi dotukao goste. No, uspio je to ipak Marin Šotiček kojem je Labrović predao loptu lošim ispucavanjem, a ovaj je u 96. napokon zabio taj gol za 3-1.

Nakon kompletna 32 kola tablica govori da Dinamo ima 72 boda, Rijeka 71 i ovo je prvi put ove sezone da su Plavi vodeći nakon zogotovljenog kola. No, sve se još može promijeniti jer već sljedeći vikend se na Rujevici igra derbi Rijeke i Dinama, a onda nam slijede i tri luda kola do kraja.

Lokomotiva je došla do 47. boda i sad ima bod manje od četvrtog Osijeka, a u subotu nam i na Opus Areni slijedi direktan derbi za Europu. Kakav vikend nas čeka…