Lokomotiva žuri polako: Tuci i Jakić strijelci u slavlju protiv Varaždina

Lokomotiva - Varaždin 2-0

Posljednjih šest minuta pružilo nam je više uzbuđenja nego ostatak utakmice, ali i nakon toga je ostao mlak dojam.

Do završnice, u kojoj su domaći zabili drugi gol, pa onda i treći koji je bio poništen nakon VAR-a, nije bilo previše uzbuđenja, nije bilo puno golova niti prilika, ali utakmica na Kranjčevićevoj nas je ipak držala u neizvjesnosti do samog kraja…

Govori li to više o kvaliteti Prve HNL, nismo više niti sami sigurni; pa ipak, Lokomotiva i Varaždin borili su se za spas sezone, Zagrepčani za povijesni ulazak u kvalifikacije za Ligu prvaka, a Varaždinci za živu glavu i opstanak u elitnom društvu.

Drugim riječima, ako nas kvalitetom utakmica nije oduševila, barem se do posljednje minute na terenu mogla gledati lavovska borba za svaku loptu. Završilo je 2-0 za domaćina, koji je prvi pogodak postigao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Indrit Tuci iskupio se za veliki promašaj nekoliko minuta ranije. Varaždin nije pokazao baš ništa, a nije niti utakmica; dok u 85. minuti Kristijan Jakić nije pogodio za 2-0. Lokomotiva je ubacila u višu brzinu i Marko Tolić je u 92. s desne strane prodao lažnjak i zakucao loptu u mrežu.

Barem je tako mislio; naime, VAR je gol poništio zbog zaleđa njegovog suigrača koji je smetao Nevistiću.

Lokomotiva je tako nakon razočaravajućeg remija s Istrom ponovo upisala tri boda i vratila se na drugo mjesto; barem dok Hajduk večeras ne odigra svoju utakmicu protiv Gorice.