Los Angeles Rams osvojili su Super Bowl

U velikom finalu svladali su Cincinnati Bengalse rezultatom 23-20

Jedna od najzanimljivijih NFL sezona u proteklih nekoliko godina večeras je okončana 56. po redu Super Bowlom u kojemu su se sastali Los Angeles Rams, prvaci NFC-ja te Cincinnati Bengals, iznenađujući osvajači AFC konferencije. Na prepunom SoFi stadionu u spomenutom kalifornijskom velegradu Ramsi su imali prilike osvojiti titulu na domaćem terenu, odnosno, svoj drugi Super Bowl naslov u povijesti, a momčad iz Ohija lovila je prvi trofej u trećem pokušaju.

Slavili su, naposljetku, Los Angeles Rams rezultatom 23-20 i tako došli do titule kod kuće, prve poslije 1999. godine.

Nakon motiviranog početka i jedne i druge obrane, Ramsi su prvi došli do poena u svojemu drugom driveu kada je Matt Stafford pronašao Odella Beckhama u end zoni dodavanjem od 17 jarda. Gosti iz Cincinnatija djelomično su odgovorili krajem prve četvrtine kada je Evan McPherson nastavio svoj savršeni skor u doigravanju i pogodio udarac za tri poena.

Međutim, slijedio je još jedan efikasan napad Ramsa koji je Stafford komandirao brzim ulaskom u red zone i dodavanjem za touchdown prema Cooperu Kuppu. Određena utjeha za Bengalse mogla je biti neuspješna domaća pretvorba šuta za dodatni poen, a Joe Burrow na to se nadovezao sjajnim dugim driveom koji je trajao nešto više od sedam minuta te završio trik-akcijom u kojoj je Joe Mixon uposlio Teeja Higginsa za smanjenje na 13-10.

Ramsi su potom krenuli odgovoriti, ali samo su se uvukli u probleme. Odell Beckham Jr. ozlijedio je koljeno u sljedećem napadu, a Stafford riskantnim dodavanjem ubilježio prvu presječenu loptu nekoliko akcija kasnije. No, obrana Los Angelesa ispravila je tu grešku i zaustavila Bengalse u njihovu sljedećem pokušaju, a Ramsi su otišli na predah s tri poena prednosti.

No, već na samom početku drugog poluvremena Burrow je zafitiljio dugu loptu prema Higginsu koji je touchdownom doveo Bengalse u vodstvo. Iako je Cincinnatijev igrač prilikom primanja lopte uhvatio čuvara Jalena Ramseyja za kacigu, ništa nije bilo suđeno. Gostima je situacija još više otišla na mlin kada je nekoliko trenutaka kasnije Ben Skowronek ispustio dodavanje i poklonio posjed suparnicima na 30-ak jarda udaljenosti od end zone Ramsa. Bengalsi su se naposljetku morali zadovoljiti s tri poena, ali svejedno su napravili jako puno posla u prvih pet minuta treće četvrtine.

Tada pomalo nervozni Ramsi idući su posjed zaključili field goalom, a uslijedila je potpuna dominacija defenzivnih linija koje su bile na sjajnom nivou. U drugom smo dijelu svjedočili ozljedama i Stafforda i Burrowa (koji su svejedno nastavili susret) što je definitivno utjecalo na daljnju dinamiku utakmice i zvanje akcija, a Ramsi su šest minuta prije kraja susreta krenuli u drive koji bi im donio preokret. Staffordova dodavanja pronalazila su Kuppa koji je vukao momčad prema suparničkom red zoneu, a na kraju je, poslije nekoliko pretrpljenih udaraca i prekršaja, uspio uhvatiti touchdown za povratak Los Angelesa u vodstvo.

Bengalsi su potom krenuli u posljednji juriš na naslov, ali na četvrtom za jedan, 43 sekunde prije kraja, nisu uspjeli doći do prvog downa. Ramsima ide trofej Vincea Lombardija poslije sjajne utakmice na SoFi stadionu.