Ludi izlet u Rumunjskoj: Dinamo je s igračem manje i nakon raspucavanja pobijedio Cluj

Dinamo ide u treće pretkolo Lige prvaka...

Dinamo je izborio treće pretkolo Lige prvake. Nakon puno muke, 120 minuta i raspucavanja, Dinamo je stigao do pobjede protiv Cluja. Nakon 90 minuta bilo je 2-2.

Cluj je utakmicu otvorio stojeći prilično visoko, uz pritisak na zadnju Dinamovu liniju. Međutim, na samom otvaranju za Dinamo problema nije bilo.

Prvu priliku vidjeli smo u 10. minuti kada je Oršić ušao u priliku s lijevog krila i zatim pucao pokraj gola. Četiri minute kasnije Dinamo je poveo, prijetnja je ponovno stigla preko lijevog krila — Ivanušec je s krila krenuo prema sredini, izašao sam pred Balgradeana koji je njegov udarac samo uspio odbiti do Gojaka. Gojak je u kazneni prostor stigao preko desne strane i iz blizine ‘odbijanac’ jednostavno pospremio u mrežu.

Dvije minute kasnije Ivanušec je ponovno pucao, ovoga puta s ruba kaznenog prostora, ali je njegov udarac završio pokraj Balgradeanove desne stative. Nakon toga je uslijedilo razdoblje u kojem je Cluj bio opasniji, pogotovo iz prekida.

Minutu kasnije odigrana je ‘povratna’ iz kornera nakon čega je Deac s desetak metara pogodio gredu. U 25. minuti pak, nakon novog kornera, Gojak je loptu koja je s prve stative prebačena na drugu u zadnji tren počistio ispred Pereire koji se praktički nalazio na gol-crti. U 36. minuti vidjeli smo dobru obranu Livakovića, odnosno dobar pokušaj Chipciua u bliži kut.

Dinamo se pred kraj prvog poluvremena ipak doveo u red. U 39. minuti Oršić se još jednom s lijevog krila zabio u sredinu pa pogodio gredu gađajući suprotni kut. Dvije minute kasnije, nova greda — nakon Majerova ubačaja iz kornera lopta je u nespretnom pokušaju ‘čišćenja’ zamalo završila u golu.

Prvo poluvrijeme ipak je zatvoreno prilikom za Cluj, to jest udarcem Deaca koji je završio pokraj gola.

Otvaranje drugog poluvremena za Dinamo je bilo, a moglo je biti i katastrofalno.

Prvo je u 47. minuti Rondon pucao s desne strane, s 15-ak metara, a njegovom udarcu nije nedostajalo puno da završi u mreži. Nakon toga su kola krenula nizbrdo. U 50. minuti Theophile je prizvao neke duhove iz prošlosti kada je skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. S leđa je u kaznenom prostoru srušio Debeljuha.

Međutim, Livaković je obranio udarac s bijele točke Deaca, a zatim i Đokovića koji je natrčao na odbijenu loptu.

U 55. minuti u igru su ušli Gvardiol i Kastrati (umjesto Gavranovića i Majera) i Dinamo je nakon toga na travnjaku izgledao relativno stabilno, do 64. minute. Tada je, naime, Pereira potegao s dvadesetak metara, udarac se nije činio previše zahtjevan, ali Livaković je krivo procijenio putanju lopte i ona je nakon što mu se odbila od ruku završila u mreži.

Cluj je nakon tog propustio nekoliko poluprilika. Solidnu priliku za Dinamo propustio je u 75. minuti Stojanović.

Četiri minute kasnije Dinamo je stigao do vodstva nakon odlične akcije. Petković je proigrao Ademija kroz trojicu Clujevih igrača, Ademi je izbio sam ispred Balgradeana koji je obranio njegov udarac, a nakon toga, slično kao i kod prvog gola, lopta je u mrežu poslana iz drugog pokušaja. Na pravom mjestu ovoga se puta našao Kastrati.

Izgledao je kao da će se Dinamo izvući. Ostatak utakmice odrađen je mirno i iskusno, bez prave prilike za Cluj — sve do druge minute sudačke nadoknade. Petković je izgubio loptu na sredini igrališta, Cluj je povukao kontru preko desnog krila i Rondon je pronašao Debeljuha na drugoj stativi koji pogađa za 2-2.

Na red su stigli produžeci.

U prvom produžetku nismo vidjeli puno toga, osim prilike Stojanovića u 103. minuti koji je pucao ravna u Clujeva vratara, dok je odbijenu loptu Kastrati poslao preko vrata. U drugom produžetku vidjeli smo još manje toga.

A u raspucavanju smo vidjeli uspješno izvedene penale Petkovića, Viniciusa, Leovca, Đokovića, Ademija, Rondona, Stojanovića i Sušića. I zatim promašaj Gojaka kao petog izvođača, ali promašio je i Golofca pa je kraj ponovno odgođen. Dilaver je bio siguran, baš kao i ovoga puta Deac. Gvardiol je zabio od stative, a Boli je zatim pucao preko gola.

I to je bilo to.

Ludo.

Dinamo će u trećem pretkolu imati status nositelja, a potencijalni protivnici (ponovno u jednoj utakmici) su mu Molde, Midtjylland, Ferencváros, Omonia i Dinamo Brest.