Luka Menalo zabio je protiv Genka svoj prvi pogodak u Europa ligi za Dinamo

Na poluvremenu je rezultat 1-1

Dinamo je odigrao prvih 45 minuta protiv Genka na Maksimiru u utakmici 5. kola Europa lige. Trenutno je rezultat 1-1, nakon što je Ike Ugbo u posljednjim sekundama poluvremena izjednačio rezultat.

Dinamo je bio bolji od početka i kontrolirao utakmicu sve do kornera koji je gostima donio povratak u utakmicu. Modre je u vodstvo doveo Luka Menalo, koji je postigao svoj prvi pogodak u Europa ligi za hrvatskog prvaka. To mu je drugi gol u ovom natjecanju, nakon što je zabio AZ-u u Rijekinom dresu.

Mislav Oršić zapucao je jednu solidnu priliku prije 30. minute, ali, zanimljivo, Modri su do vodstva došli nakon duge lopte preko zadnje linije, a ne iz izrađene akcije.

Igrala se 35. minuta, kada je duga lopta Kévina Théophile-Catherinea preskočila zadnju Genkovu liniju i gurnula Menala u šansu. Vandevoordt je bio pasivan i stao na golu, a Dinamov napadač je pospremio loptu u mrežu za 1-0. Menalu je to peti pogodak ove sezone.