Luka Modrić je za ovosezonski prvijenac u La Ligi čekao El Clásico. A onda baš elegantno pogodio

Ukupno mu je to drugi gol u sezoni. Zabio je i Šahtaru u Ligi prvaka

Sedmo kolo španjolskog prvenstva ponudilo je derbi između Barcelone i Real Madrida na Camp Nouu, a pobjedu 3-1 upisala je gostujuća, madridska momčad. Posljednji gol na utakmici postigao je Luka Modrić.

Do 69. minute držao je Zinedine Zidane Modrića na klupi, a u igru ga uveo nedugo nakon što je Sergio Ramos pogodio za drugu Realovu prednost na utakmici. Povisio je Ramos na 2-1 u sadržajnoj utakmici koja je otvorena pogotkom u petoj minuti (Valverde), a izjednačena postala već u osmoj nakon što je Ansu Fati postao najmlađi strijelac u utakmicama najvećeg španjolskog derbija.

No, konačnih 3-1…

Igrala se posljednja minuta utakmice kad je Modrić desetak metara iza centra s Barcelonine strane dočekao loptu, smirio je prsima i oslobodio se De Jonga koji mu je bio na vratu. Loptu je proslijedio do Viníciusa, vidio kako ovaj pada nakon Netove intervencije i dočekao na vrhu šesnaesterca da mu je doda Rodrygo.

Prva varka bila je lijevom nogom i poslala je Neta na travnjak, druga desnom, a na nju je Barcelonin golman otišao ponovno u prazno. Treće nije bilo. Vanjskim dijelom desne noge s 12 metara, između dvojice Barceloninih promatrača, loptu je Modrić elegantno poslao u mrežu domaćina za potvrdu pobjede koja u ogledima ovih timova vrijedi više od tri boda.