Mađar ne štedi municiju: Salzburg je slavio kod Maccabija, a istaknuo se raspucani Szoboszlai

Odigrane su večerašnje utakmice playoffa za Ligu prvaka

Kvalifikacije za ovogodišnju Ligu prvaka ušle su u svoju završnu fazu, a večeras su na rasporedu bile tri utakmice. Podsjećamo, u playoff rundi svaki par ipak igra dva susreta.

U Tel Avivu su se na Bloomfieldu sastali domaći Maccabi i Red Bull iz Salzburga, a boljima su se nakon prvih 90 minuta pokazali gosti. Međutim, momčad koju vodi Jesse Marsch u devetoj minuti se pronašla u minusu; strijelac je za Izraelce bio Dan Biton koji je uspješno pobjegao suparničkim stoperima i mudrim utrčavanjem ispratio odličnu dugu loptu koju je poslao Eylon Almog te još ljepše prebacio Cicana Stankovića za 1-0.

Krasan je to bio Maccabijev potez, ali Red Bull je do kraja ipak uspostavio ravnotežu i preokrenuo. Ekipu je pritom povela mađarska bomba Dominik Szoboszlai koji je u 49. minuti uspješno realizirao kazneni udarac za poravnanje, a to mu je bio peti šut na utakmici. Spomenimo samo da je u vrijeme postizanja zgoditka više puta zapucao prema Maccabijevu golu nego cijela suparnička momčad prema njegovom. Osim toga, točnost dodavanja bila mu je na 82 posto od čega su četiri bila ključna, a uputio je pet točna centaršuteva i dvije duge lopte. Odličan je bio i vratar Stanković koji je skupio osam obrana i u završnici osigurao zadržavanje Salzburgove prednosti.

U 57. minuti ostvario je Mađar i predasistenciju gurnuvši loptu u prostor za Sekoua Koitu koji ju je zatim proslijedio do Masaya Okugawe u peterac, a Japanac je uspješno iskoristio odličnu priliku i na semafor postavio konačnih 2-1.

Što se drugih terena tiče, Krasnodar je kod kuće slavio protiv PAOK-a rezultatom 2-1. Grci, za koje, naravno, Antonio Čolak još nije mogao nastupiti, prvo su promašili jedanaesterac u sedmoj minuti kada je Dimitrisu Pelkasu udarac obranio Matvej Safonov, ali isti je gostujući igrač bio precizniji u 32. na dodavanje Andrije Živkovića. Ipak, ruski predstavnik izjednačio je pri kraju poluvremena kada je Viktor Claesson šut s bijele točke uspješno pospremio u mrežu, a u 70. je za Krasnodarevo slavlje pogodio Rémy Cabella poslije efektne domaće akcije.

U posljednjem večernjem susretu Slavia Prag i Midtjylland odigrali su bez golova.