Magija na djelu: Thiago je diktirao Liverpoolovu igru u prvom poluvremenu protiv Uniteda

Mreže su zaključane, ali njegova genijalnost nije

Liverpool i Manchester United trenutno na igraju najvažniju utakmicu dosadašnjeg dijela premijerligaške sezone; Crveni vragovi na Anfield su došli kao prvoplasirana momčad, a Redsi ih s tri boda manje aktivno love u naumu obrane naslova prvaka. Na poluvremenu je 0-0…

Možemo reći da nakon prvih 45 minuta situacija na terenu više odgovara gostima; Ole Gunnar Solskjær očekivano se opredijelio za strpljiv pristup i prepustio Redsima posjed lopte, prijeteći preko brzih izlazaka u napad i dugim loptama. Koncentrirana Unitedova obrana tako je zasad ograničila Liverpool, koji je stvorio znatno više (polu)prigoda, na jedan udarac u okvir gola, a velik obol njegovim napadačkim akcijama dao je Thiago Alcantara.

Sjajni Španjolac u prvom je poluvremenu ostvario 86 posto točnosti dodavanja, kompletirao ih najviše od svih (47), ostvario najviše dodira s loptom (63), poslao dva ključna pasa te četiri točne duge lopte iz ukupno šest pokušaja, trenutno je stopostotan u driblinzima (tri od tri), a osvojio je četiri od sedam duela. Obrambeni dio igre pokrio je s tri ubilježena presijecanja, a svojim probijanjem linija nekoliko je puta uposlio svoje suigrače i otvorio im prostor.

Međutim, oni trebaju biti konkretniji. Ipak, s obzirom na trenutnu Unitedovu stamenost, nije to lako…