Maldivi nisu znali što ih čeka: Štimčeva Indija plasirala se u finale Južnoazijskog prvenstva

Plavi tigrovi slavili su 3-1

Bivši hrvatski izbornik Igor Štimac uzburkao je duše mnogih svojim slavljem u prošloj utakmici Južnoazijskog prvenstva protiv Nepala, a danas je njegova Indija igrala ključni ogled na spomenutom turniru: morala je pobijediti drugoplasirane Maldive kako bi izbila na čelo skupine i plasirala se u finale, a u tome je nakon 90 minuta dramatične borbe i uspjela.

Plavi tigrovi pobijedili su 3-1 i ugrabili finale, prvo u Štimčevoj trenerskoj karijeri, a tako su produljili svoj niz neporaženosti na osam utakmica.

Indija je povela u 31. minuti pogotkom Manvira Singha koji je zakucao loptu u bliži kut suparničkog vratara Mohameda Faisala, ali neugodni Maldivi odgovorili su na samom kraju prvog dijela. U 45. minuti Ali Ashfaq, tamošnja nogometna legenda i najbolji strijelac u povijesti reprezentacije, poravnao je rezultat s bijele točke.

Ipak, Indija je također imala svog konja za trku: glasoviti Sunil Chhetri riješio je pitanje pobjednika dvama pogocima u drugom poluvremenu. Prvo je u 62. minuti uvalio loptu u mrežu na Singhovu asistenciju, a onda je u 71. glavom riješio sve dvojbe. Navedeni veteran tako je došao do 79. gola u nacionalnom dresu, a trenutno je i najbolji strijelac prvenstva s četiri pogotka. Inače, Štimac je zbog temperamenta dobio crveni karton u 80. minuti, a u sudačkoj nadoknadi njegov branič Subhasish Bose zaradio je drugu javnu opomenu. No, Maldivima je odzvonilo.

Indija, koja je inače sedmerostruki prvak Južnoazijskog prvenstva, u subotnjem finalu će se susresti s Nepalom kojeg je u grupnoj fazi već porazila rezultatom 1-0. Dapače, dvije reprezentacije u rujnu su odigrale i dvije prijateljske utakmice koje su završile remijem i pobjedom Tigrova. Vidjet ćemo tko će biti bolji u posljednjem, najvažnijem plesu…