Mali princ: Bayerov Florian Wirtz u četiri je nastupa skupio tri gola i četiri asistencije

Zabio je i asistirao u gostujućoj pobjedi nad Stuttgartom

U petom kolu Bundeslige Bayer Leverkusen pobijedio je u gostima Stuttgart 3-1 i tako stigao do 10. boda ove sezone, unatoč tome što je od 32. minute imao igrača manje, kada je Robert Andrich zaradio izravan crveni karton.

Bayer je poveo već u drugoj minuti kada je glavom nakon centaršuta Mitchela Bakkera za 1-0 zabio upravo Andrich, a u 19. minuti Patrick Schick povisio je na 2-0 na asistenciju Floriana Wirtza.

U 38. minuti Orel Mangala smanjio je na 2-1, ali je u 70. minuti Bayerovu pobjedu potvrdio Wirtz udarcem lijevom nogom iz kaznenog prostora.

Wirtz, koji je u svibnju napunio 18 godina, na otvaranju sezone igra sjajno.

U pet nastupa upisao je četiri gola i četiri asistencija, od čega je jedan gol zabio u Europa ligi Ferencvárosu. Sve to uspio je napraviti u samo dva starta, odnosno u ukupno odigranih 291 minutu.