Mallorca gubi, ali vratio se Budimir: Athleticu je iz penala zabio svoj 10. ovosezonski gol

Athletic Bilbao - Mallorca 3-1

Ne piše se Mallorci dobro. Nakon današnjeg poraza od Athletica u Bilbau sedamnaestoplasirani Eibar s utakmicom manje bježi šest bodova, klub koji vodi Vicente Moreno ima još šest utakmica za spasiti se, nije slavio od ožujka, a situacija je sve zapetljanija.

Povela je domaća momčad u 16. minuti nakon što je Raúl García uspješno realizirao udarac s bijele točke, a već osam minuta kasnije Athletic je povećao prednost kada je Oihan Sancet postao premijerni Bilbaov strijelac u La ligi rođen u aktualnom tisućljeću. Nagovještaj je to da dolaze neki novi dani i kako se mladost budi, a probudio se i Ante Budimir

Mallorca, koja je u cijeloj utakmici uputila 14 udaraca prema domaćim vratima, ali samo dva u okvir, dobila je nadu za povratkom u 70. minuti kada je u kaznenom prostoru srušen Aleksandar Trajkovski. Budimir je stavio loptu na 11 metara, uhvatio zalet i smirenim prizemnim udarcem poentirao za 2-1. Hrvatski napadač tako je došao do okruglog, 10. zgoditka u La Ligi ove sezone i prvom nakon pauze, a do kraja utakmice Athletic je zabio i treći pogodak nakon što je loptu u mrežu pospremio Asier Villalibre u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Stvar je bila riješena i Mallorca poražena, a, što se Budimira tiče, možda ovaj kazneni udarac označi njegov povratak u golgetersku formu čime će svojoj momčadi pružiti pomoć u hvatanju zadnjeg vlaka za sljedeću sezonu Primere…