Malo nas je ekvadorski igrač podsjetio na Aljošu Asanovića. Urugvaj je potom uzeo ponuđeno

Urugvaj je Copu otvorio 4-0 pobjedom protiv Ekvadora

Lakat kojim je José Quintero pogodio lice Nicolása Lodeira svakako je imao direktan utjecaj na konačnih 4-0 budući da je Ekvador već od 24. minute utakmice bio deficitaran na travnjaku, no uvjerljiva pobjeda Urugvaja jasno će potvrditi ono što se znalo i prije no što je Copa América startala — Luis Suárez, Edinson Cavani i ostatak momčadi u najužem su krugu za ukupnu pobjedu.

Sam Lodeiro već je u šestoj doveo Urugvajce u uvodno vodstvo, a kad su Suarez i Cavani na visini zadatka onda pobjeda ne čudi pa niti konačnih 4-0 kojima su urugvajski nogometaši otvorili natjecanje u skupini C. Arturo Mina je autogolom formirao konačan rezultat susreta odigranog na stadionu Mineirão pred nešto više od 13,000 okupljenih.

Što se detalja koji je usmjerio utakmicu na put urugvajske pobjede tiče, recimo da je glavni sudac Anderson Daronco prvo ekvadorskog igrača — koji se poslužio dijelom tijela kojeg je proslavio Aljoša Asanović — kaznio žutim kartonom prije no što mu je snimka dala za pravo poslati ga u svlačionicu.

U susretu kojeg je krasnim golom obilježio i Cavani, Urugvaju su poništena dva pogotka, po jedan u svakom poluvremenu. Ekvadorski nogometaši imali su samo jedan šut na gol raspoloženog suparnika, onaj na samom otvaranju ogleda u prvoj minuti.

U Porto Alegre sad seli Urugvaj, najtrofejnija reprezentacija Cope. Novu prepreku na njihovom putu prema onome što se nadaju da će rezultirati ukupno 16. naslovom predstavlja Japan.