Mamurluk na Rivijeri: Kovačev Monaco remizirao je s Nicom i nastavio neuvjerljivu formu

Završilo je 2-2

Niko Kovač u prvih je pet kola nove sezone Ligue 1 uknjižio tek jednu pobjedu i bilo je jasno kako Monaco mora podići svoju formu što je prije moguće. Nova prepreka na tom putu bila je Nica koja je u derbi Azurne obale na praznu Allianz Rivieru došla neporažena. Kako se i očekivalo, Kneževi nisu imali nimalo lak posao, a vidjelo se to i na rezultatu: završilo je 2-2.

Monaco je, pak, prvi povukao potez: u 39. minuti gosti su odigrali krasnu akciju koja je rezultirala pogotkom Aleksandra Golovina. Rus je poentirao nakon hitrog dodavanja Gelsona Martinsa s desne strane kaznenog prostora, a to mu je bio 17. put u aktualnoj godini da je izravno sudjelovao u zgoditku za Kovačevu momčad.

Međutim, Nica je preokrenula u drugom poluvremenu: Andy Delort u 51. je minuti glavom poravnao rezultat na asistenciju Aminea Gouirija, a Hicham Boudaoui u 73. je pogodio za domaće vodstvo pošto je ostao potpuno sam na lijevoj strani šesnaesterca.

Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima: samo četiri minute kasnije Monaco je zaradio kazneni udarac poslije faula Calvina Stengsa nad Caiom Henriqueom, a Wissam Ben Yedder hladnokrvno ga je i uspješno realizirao. Sastav koji vodi Christophe Galtier istu je priliku dobio u 82. minuti, ali Gouiri nije bio precizan.

Bodovi su, dakle, podijeljeni, a Monaco ostaje na jednoj pobjedi; onoj protiv Troyesa u pretprošlom kolu…