Mančesterska veza: Sánchez je Parmi dvaput zabio, a Lukaku mu je dvaput asistirao

Inter je na gostujućem terenu slavio 2-1

Inter je večeras odradio posao protiv Parme, slavio rezultatom 2-1 te upisao šestu uzastopnu pobjedu u Serie A, a najviše se istaknuo bivši dvojac iz Manchester Uniteda.

Iako u prvom poluvremenu nismo vidjeli pogotke, mreže su se otključale u nastavku. Alexis Sánchez doveo je goste u vodstvo u 54. minuti kada mu je, nakon ukradene lopte Marcela Brozovića, Lukaku proslijedio loptu u šesnaesterac. Čileanski ofenzivac poentirao je bez obzira na to što je Parmin vratar Luigi Sepe dirnuo loptu, a tandem je ponovno proradio osam minuta kasnije.

Inter je tada krenuo u kontru, a Lukaku je povukao jedan od svojih karakterističnih prodora i uposlio Alexisa koji je ostao potpuno sam i utrpao svoj peti ovosezonski prvenstveni pogodak. Nekadašnji Arsenalov virtuoz u aktualnoj je kampanji zabijao jedino u Serie A, a u svim natjecanjima broji ukupno šest asistencija.

Što se tiče Lukakua, on je večerašnjim dodavanjima došao vrlo blizu double-double učinku: sada je namjestio ukupno osam pogodaka u sezoni, a možemo vjerovati kako će tu brojku do kraja i prebaciti. Kada mu pribrojimo sitna 24 gola, jasno nam je tko je gazda među Nerazzurrima…

Domaći zgoditak u 71. minuti postigao je Hernani i tako vratio nadu Parmi, no Inter je svejedno slavio i pobjegao drugoplasiranom rivalu Milanu na šest bodova prednosti. I to sve preko dvojice otpisanih tipova iz Crvenih vragova…