Manchester City doživio je novi poraz kod Spursa i tako propustio iskoristiti Arsenalov kiks

Tottenham - Manchester City 1-0

Posljednja utakmica 22. kola Premier lige ujedno je bila i ona s najzvučnijim klubovima, u Londonu su večeras snage odmjerili Tottenham i Manchester City. Gosti su tražili pobjedu i dodatno približavanje vodećem Arsenalu, koji je jučer poražen kod Evertona (1-0), no do nje ipak nisu došli. Dapače, Spursi su slavili s minimalnih 1-0 te upisali novo domaće slavlje nad ovim suparnikom, četvrto zaredom u ligi.

Nije rijetkost da Cityjev trener Pep Guardiola napravi neke neuobičajene promjene u svom sastavu i taktičkoj postavci, pa je tako danas na Spurse krenuo bez Kevina De Bruynea i İlkaya Gündoğana te odustao od svoje standardne formacije. Nije mu se to baš isplatilo, jer se vrlo brzo našao u zaostatku.

Tottenhamov napad vrebao je pogrešku gostujuće obrane, dočekao ju je u 15. minuti. Rodri je poslao slabu loptu prema mladom Ricu Lewisu, nanjušio je to agresivni Pierre-Emile Højbjerg te došao do posjeda. Predao je potom loptu Harryju Kaneu, koji nije imao težak zadatak pri postizanju pogotka.

Pritom je Englez proslavio dva jubileja, s ukupno 267 golova je nadmašio Jimmyja Greavesa ostao najbolji strijelac u Tottenhamovoj povijesti dugoj 140 godina, a ovo mu je točno 200. zgoditak u Premier ligi. Tek je treći nogometaš s takvim postignućem, nakon Waynea Rooneyja (208) te rekordera Alana Shearera (260), no Kaneu je za to trebalo najmanje nastupa (304).

Mogao je Manchester City izjednačiti taman pred odlazak na odmor, u sudačkoj nadoknadi je Riyad Mahrez sjajnim udarce s desetak metara dobrano uzdrmao gredu nemoćnog Huga Llorisa. Nije bilo promjene rezultata, pa su Cityjevi nogometaši ostali bez pogotka i nakon devet odigranih poluvremena na novom Tottenhamovom stadionu.

Taj post nisu prekinuli niti u ukupno desetom, jer je Manchester City i u nastavku bezuspješno tražio put do Llorisove mreže. Najopasnijim se pokazao Julián Álvarez, gađao je u dva navrata, ali je prvi udarac završio u bloku, a drugi prošao pored vratnice. S druge strane, Spursi su čekali šansu iz nekog kontranapada, pa su tako pokušavali i Kane i Heung-min Son, ali se domaća prednost ipak nije povećala.

Srećom po njih, nije se niti smanjila, Tottenham je došao do velike pobjede čak i bez bolesnog trenera Antonija Contea, ali na samo bod zaostatka ispred četvrtog Newcastlea. S druge strane, Pepove trupe upisale su sada četvrti ligaški poraz, imaju ih više nego u cijeloj prošloj sezoni (3). Nisu tako iskoristili ni taj Arsenalov kiks, Topnici i dalje imaju pet bodova viška u odnosu na prvog pratitelja.