Manchester City je pomeo RB Leipzig. Haaland zabio pet komada

Guardiolina momčad plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka

Manchester City pomeo je pod s RB Leipzigom u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka i s uvjerljivih ukupnih 8-1 izborio prolaz među osam najboljih. Večeras je na Etihadu slavio sa 7-0, a s pet pogodaka je igrač utakmice bio Cityjev najbolji strijelac.

Erling Haaland zabio je hat-trick u prvom poluvremenu, što je efektivno odlučilo sraz, a onda tome dodao i dva komada u nastavku. Prvi je zabio iz jedanaesterca u 22. minuti, a onda je dvaput pospremio odbijance u mrežu; u 24. nakon što je Kevin de Bruyne iz daljine pogodio prečku, a u 47. nakon što je Rúben Dias glavom pogodio stativu nakon kornera.

U nastavku je još zabijao u 53. i 57., nakon što je İlkay Gündoğan zabio iz okreta lijevom nogom u 49. za 4-0. U oba slučaja bio je pravi čovjek na pravom mjestu i pospremao odbijene lopte praznu mrežu gola Janisa Blaswicha. Trener Pep Guardiola izvadio ga je iz igre u 63., uz gromoglasni pljesak prepunog stadiona. De Bruyne je stavio točku na i sjajnim pogotkom iz daljine u posljednjoj minuti.

Haaland je tako došao do brojke od 33 gola u samo 25 utakmice u Ligi prvaka i izjednačio rekord od pet pogodaka u jednoj utakmici u Ligi prvaka koji su dosad dijelili Lionel Messi (2012. protiv Bayer Leverkusena) i Luiz Adriano (2014. protiv BATE Borisova). Iako, jedino u Messijevom slučaju niti jedan gol nije postignut s bijele točke.