Manchester City je razbio Chelsea na Stamford Bridgeu

Chelsea — Manchester City 1-3

Što zbog ozljeda, što zbog koronavirusa, Manchester City stigao je na Stamford Bridge bez osmorice igrača i u 17. kolu Premier lige jednostavno pregazio Chelsea 3-1. Sve je bilo gotovo nakon malo više od pola sata igre.

Chelsea je odigrao iznimno loše prvo poluvrijeme, Cityju je trebalo nešto vremena — oko 15 minuta — da uhvati radnu temperaturu i na koncu smo gledali potpuno jednosmjernu utakmicu.

Ilkay Gündogan zabio je sjajan gol s ruba kaznenog prostora za 1-0 u 16. minuti nakon dodavanja Phila Fodena. Foden — koji je danas odigrao sjajnu utakmicu — zabio je za 2-0 tri minute kasnije nakon dodavanja Kevina De Bruynea.

A u 34. minuti De Bruyne je zabio za 3-0, nakon što je Raheem Sterling umalo upropastio čistu kontru — Sterlingov udarac završio je nakon nepotrebnog kompliciranja na gredi, a De Bruyne je loptu pospremio u mrežu i ispravio ovaj propust.

Mogao je Chelsea proći i puno gore. Cityju je u zadnjoj trećini nedostajalo koncentracije da podeblja ovo ionako veliko vodstvo, a vidjeli smo i jednu fenomenalnu obranu Edouarda Mendyja u 54. minuti kada je Chelseajev vratar Rodriju skinuo udarac glavom iz blizine nakon prekida.

U sudačkoj nadoknadi na 3-1 smanjio je Callum Hudson-Odoi. I to je bila jedina dobra stvar koja se Chelseaju — koji je u zadnja tri kola upisao remi i dva poraza — dogodila u ovoj utakmici.