Manchester City je rutinski svladao ‘Gladbach, a najviše je profitirao ‘glavonja’ Bernardo Silva

Guardiolin sastav pobijedio je 2-0 u Budimpešti

Bez obzira na izvrsne partije koje je Marco Rose prezentirao ove sezone sa svojom Borussijom Mönchengladbach, sve osim pobjede Manchester Cityja u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, koji se iznimno odigrao u Budimpešti, bilo bi poprilično iznenađenje. Građani su bili u fenomenalnom nizu od 18 uzastopnih slavlja u svim natjecanjima i činilo se kao da ih ništa ne može zaustaviti, no dobro znamo kakve je oscilacije Pep Guardiola znao prikazivati u Ligi prvaka prošlih sezona.

Međutim, danas je sve išlo kao po loju; trenutno prvoplasirana momčad Premier lige slavila je 2-0…

U prvom poluvremenu ‘Gladbach nije uputio niti jedan udarac prema suparničkom golu, a City, koji je počeo utakmicu bez Kevina De Bruynea, dvaput je šutnuo u okvir i zabio jedan zgoditak. U sedmoj minuti Phil Foden je potegnuo s ruba šesnaesterca nakon kornera, a u 29. minuti ‘gosti’ su poveli pogotkom Bernarda Silve koji je fenomenalnom asistencijom omogućio njegov sunarodnjak João Cancelo. Portugalski bek sjajno je ubacio na drugu vratnicu i pronašao bivšeg Monacova ofenzivca koji se naklonio i zabio za Cityjevo vodstvo, a to mu je bio tek treći gol glavom u dresu mančesterskog kluba od njih 35 ukupno.

City je u nastavak krenuo u plusu, imao je apsolutnu dominaciju, ali nismo mogli reći da je stvorio pregršt izglednih prilika; ono što je dobio uredno je iskoristio.

U sjajnu šansu ušao je Gabriel Jesus u 54. minuti kada je presjekao jedno pogrešno dodavanje unatrag ‘Gladbachove obrane, ali situacija na kraju nije završila ni udarcem na gol; neodlučni Brazilac predugo je čekao pri izvođenju i naposljetku se smeo zbog uklizavanja Nica Elvedija, a prigoda je otišla u nepovrat.

Prvu šansu ‘Gladbach je dočekao tek u 64. minuti, a ona je vrlo lako mogla završiti kobno po englesku ekipu. Denis Zakaria ubacio je u kazneni prostor, a Alassane Pléa petom je sjajno zahvatio loptu, no ona je ipak prošla malo pored gola. Bila je to dovoljna opomena Cityju i podsjetnik na to da je njegova prednost ipak minimalna, a Pepovi momci ubrzo su nam dokazali kako su toga bili i svjesni.

Izvrsni Cancelo u 65. minuti zavrnuo je još jednu laserski preciznu loptu u kazneni prostor i ponovno uposlio Bernarda Silvu koji je glavom ovaj put dodao u peterac, a ondje se najbolje snašao Jesus te poentirao za konačnih 2-0.

Potencijalno sporna situacija dogodila se u 84. minuti kada je Jonas Hoffman pao u šesnaestercu poslije duela s Cancelom, no Artur Soares Dias nije pokazao na bijelu točku. Osim toga, ‘Gladbachu se nisu baš događale uzbudljive stvari do samog kraja susreta kada je Ederson obranio jedini ‘domaći šut u okvir, a City je naposljetku ostvario rutinsku pobjedu, nastavio bogovski niz i skupio finu prednost prije uzvrata.