Manchester Unitedu bod u remiju s Evertonom, Mourinhov Tottenham upisao novu pobjedu

Otkad se Mourinho vratio u Premier ligu samo je Liverpool ostvario više pobjeda od Spursa

Nimalo ugodan raspored imao je Manchester United posljednjih dana, takav da su engleski mediji susrete protiv Tottenhama i Manchester Cityja nazivali presudnima u odluci kluba što napraviti s menadžerom Oleom Gunnarom Solskjærom. Ne znamo je li klupski vrh bio na istom tragu misli, ali uvjereni smo da su Unitedove pobjede u tim ogledima kupile malo mira norveškom treneru.

Protiv momčadi iz vrha njegov United ionako nije baš imao problema, oni se kriju u manjim utakmicama u kojima se od Solskjærova tima očekuje pobjeda. Danas je raspored Premier lige u svom 17. kolu na Old Trafford doveo Everton, momčad kluba protiv kojeg je United u pravilu nema muke. U utakmicama koje su prethodile nedjeljnoj omjer je iznosio 36 pobjeda i po devet remija i poraza u korist mančesterskog sastava, a unatoč svoj sili napada i bombardiranju suparnikova gola nova pobjeda nije upisana.

Završilo je 1-1 nakon što je Victor Lindelöf drugi put ove sezone postigao autogol, a Mason Greenwood spasio stvar u 77. minuti, jedini iskoristivši jednu od mnogobrojnih šansi momčadi (24 udarca prema golu, osam u okvir). Navedeno znači i da je David de Gea odigrao 12. uzastopnu utakmicu u kojoj je primio pogodak što mu je i najdulji takav niz otkako je stigao u Premier ligu.

Za razliku od Uniteda koji je imao veći broj prilika protiv Evertona i uzeo tek bod, Tottenham je znao iskoristiti svoje šanse na gostovanju kod Wolverhamptona kojeg je svladao 2-1. Prekinut je time Wolverhamptonov niz od 11 ligaških susreta bez poraza…

Lucas Moura opet je bio čovjek od Mourinhova povjerenja. Treći pogodak u petoj prvenstvenoj utakmici pod vodstvom portugalskog stručnjaka uvelike nadmašuje učinak koji je imao pod vodstvom prijašnjeg menadžera Mauricija Pochettina. Zabio je kod njega jednom u deset utakmica.

Ipak, njegov je gol iz osme minute poništio Adama Traoré svojim četvrtim golom sezone. Obrazac koji se ponavlja? Sva četiri stigla su na dodavanje Raúla. Nije ostalo tako, prva minuta nadoknade uzela je sve Wolverhamptonu i sve dala Spursima nakon što je precizan bio Jan Vertonghen

Usput, otkako se Mourinho vratio u Premier ligu samo je Liverpool (5) ostvario više pobjeda od njegova Tottenhama (4).