Marca, u analizi Modrićeve nove uloge u klubu, objašnjava zašto je Luka i dalje igrač odluke

Ulazi s klupe i igra u skromnoj minutaži, a Zidane od njega dobiva baš ono što želi

Marca, sa svakodnevicom u Real Madridu dobro upoznat španjolski sportski dnevnik, u osvrtu na ulogu aduta s klupe koju u posljednje vrijeme ima Luka Modrić navodi da se ona pokazuje iznimno učinkovitom za momčad i njenog trenera Zinedinea Zidanea koji, dodaje se, ne griješi što ga ne stavlja u udarni sastav.

U tekstu koji, dakle, nije koncipiran kao kritika odluke francuskog stručnjaka niti igara hrvatskog veznjaka zaključuje se da Modrić ulascima s klupe i dalje nosi ulogu igrača o kojem mnogo toga ovisi, a u konačnici i rezultat koji momčad postiže.

Uvođenjem Modrića u posljednjim minutama utakmica — u El Clásicu je odigrao 21, protiv Borussije Mönchengladbach 19 — momčad dobiva novi poticaj, piše neslužbeno glasilo Real Madrida, naglašavajući da je i u takvoj ulozi hrvatski veznjak presudan faktor.

Podsjeća se tako da je protiv Barcelone u igru ušao brzo nakon Ramosovog pogotka za prednost 2-1 te da je savršeno odradio ono što je Zidane od njega tražio, a kao šlag na tortiʼ bio je njegov gol koji je zaključio utakmicu. Istim rješenjem trener Real Madrida poslužio se i tri dana nakon te utakmice, u susretu Lige prvaka protiv njemačkog kluba i ʻponovno je Hrvat stigao u spas i ponovno bio igrač od presudne važnosti nakon što je loptom pronašao Ramosa koji ju je proslijedio strijelcu Casemiruʼ, piše sportski list.

Ta je utakmica, u kojoj je Real Madrid hvatao dva gola manjka, završila 2-2.

Istina, Modrić bi želio ulogu startera, ali 20 njegovih zlatnih minuta od ključne su važnosti za Real u tim dvjema utakmicama, tvrdi se u nastavku teksta kojim se objašnjava i da Zidane mora dozirati Lukinu minutažu, jer Luka je pregazio 35. godinu, ʻkako bi od njega dobio maksimum i to radi uvodeći ga s klupeʼ.

Želio bi kapetan hrvatske reprezentacije produljenje ugovora s klubom s kojim je vezan do kraja aktualne sezone i želio bi ga svojim igrama i zaslužiti. Marca zaključuje da su njegove igre na visokoj razini i premda je posljednje dvije utakmice odigrao u ulozi igrača koji ulazi s klupe ʻjasno je što znači za momčad jer bio je igrač odluke u oba susretaʼ.