Marin Čilić svladao je Damira Džumhura te upisao prvu pobjedu nakon više od dva mjeseca

Od kolovoza, odnosno US Opena, bio je van pogona zbog ozljede

Teniska se sezona pomalo bliži svom kraju, a jedan je od posljednjih ovogodišnjih turnira onaj u Moskvi. U prvom je kolu nastupio i Marin Čilić, koji je u ruskoj prijestolnici došao do dvije svoje titule, a ovog je kolovoza ponovno postao prvi hrvatski reket.

Tada je upisao i svoj posljednji nastup, na početku US Opena, u kojem je morao predati meč zbog ozljede. Vratio se na teren i upisao prvu pobjedu nakon malo više od dva mjeseca. Svladao je danas u dvoboju s bosansko-hercegovačkim tenisačem, Damirom Džumhurom, s 2-1 u setovima (6-7, 6-1, 6-1).

U prvom su setu oba tenisača držala svoj servis, pa smo odluku morali dobiti u 13. igri. Tu se bolje snašao Džumhur te došao do početne prednosti. No, tada se probudio Čilić i agresivnije igrao prilikom suparnikovog servisa, pritom je Džumhuru prepustio tek dva gema do kraja meča.

Čak triput ga je breaknuo u drugom setu, koji je trajao samo 25 minuta i završio rezultatom 6-1. Isti je rezultat, i opet u Čilićevu korist, bio i u trećem setu, čim je došao do druge pobjede u isto toliko međusobnih dvoboja s Džumhurom.

Uspješan je, dakle, bio njegov povratak na terene nakon višetjedne stanke, a u nastavku ga natjecanja u Moskvi čeka pobjednik susreta Tommyja Paula i Mikaela Ymera. Taj se dvoboj igra tek u utorak, a danas je na rasporedu i meč još jednog hrvatskog predstavnika. Nakon uspješnih kvalifikacija, Bornu Goju čeka ogled s australskim tenisačem Jamesom Duckworthom, u suprotnom dijelu ždrijeba.