Marin Čilić završio je nastup na Wimbledonu. Protiv Souse nije uspio uzeti niti jedan set

Marin Čilić - Joao Sousa 0-3 (4-6, 4-6, 4-6)

Marin Čilić završio je nastup na ovogodišnjem Wimbledonu u drugom kolu, što je novo razočaranje koje će se glatko utopiti u sivilo Čilćeve tekuće sezone.

Portugalac Joao Sousa, 69. igrač svijeta, Čilića je s turnira izbacio u tri seta (tri puta po 6-4). Meč je trajao dva sata i 14 minuta. Čilić je meč završio s čak 44 neprisiljene pogreške.

Čilić je svoj servis izgubio na samom otvaranju meča, u prvom gemu. U osmom gemu prvog seta Sousa je spasio tri break-lopte i zatim set priveo kraju u svoju korist. U drugom setu Čilić je propustio pet break-lopti prije nego što je u petom gemu izgubio svoj servis i tako upao rupu iz koje se do kraja seta nije uspio iskopati. U trećem setu, slična priča — Čilić nije iskoristio četiri prilike za break, u trećem gemu izgubio je svoj servis, što je bilo dovoljno da se set u pravilnom ritmu izvrti do desetog gema u kojem je Sousa iskoristio svoju prvu meč loptu.

Dakle, drugu godinu zaredom Čilić je u Wimbledonu ispao u drugom kolu, a u 2019. godini trenutno je na omjeru 11-10. Nadamo se da će drugi dio sezone izgledati nešto ljepše.