Marš prema tituli se nastavlja: Napoli je u gostima uvjerljivo pobijedio Speziju

Spezia - Napoli 0-3

Napoli je u 21. kolu Serie A upisao petu uzastopnu pobjedu.

Bez posebnih problema, Napoli je u gostima pobijedio Speziju 3-0 te nastavio marš prema tituli.

Uz posjed lopte od 70 posto, vodeća momčad Serie A utakmicu je ipak riješila tek u drugom dijelu.

Khvicha Kvaratskhelia pretvorio je u 47. minuti penal u 1-0, nakon što je rukom u kaznenom prostoru igrao Arkadiusz Reca.

Nakon toga se otvorilo; u 69. minuti Victor Osimhen glavom je pokupio centaršut i povisio na 2-0, a isti je igrač samo četiri minute kasnije iz čiste šanse postavio konačnih 3-0.

Bio mu je to već 16. ligaški gol ove sezone i tek je četvrti Napolijev igrač koji je tu brojku dosegao nakon 21. kola. Naravno, prvi je strijelac Serie A.

U svakom slučaju, Napoli je sada u jako komotnoj poziciji, sa 16 bodova viška u odnosu na Romu i Inter koji ima utakmicu manje.