Mason Mount odigrao je sjajnu utakmicu i donio Chelseaju pobjedu na gostovanju kod Fulhama

Chelsea je prekinuo niz od tri ligaške utakmice bez pobjede

Chelsea je uz dosta muke uspio prekinuti niz od tri ligaške utakmice bez pobjede. U 19. kolu Premier lige u gostima je s rezultatom 1-0 pobijeđen Fulham kasnim golom Masona Mounta, iako je Chelsea cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više.

Mount je danas bio daleko najbolji Chelseajev pojedinac. U prvom poluvremenu zatresao je gredu s desetak metara. Osvojio je osam od 11 duela, imao sedam ključnih dodavanja i više od 90 posto točnih dodavanja.

Na koncu je Chelseaju donio i tri jako važna boda.

U 78. minuti Mount je — baš kao i u prvom poluvremenu kada mu je šut zaustavila greda — naletio na loše odbijeni centaršut Bena Chilwella i volejem s desetak metara zakucao loptu u donji kut, čime je Franku Lampardu sigurno osjetno olakšao život.

Fulham nije bio loš, ali je u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena Antonee Robinson napravio sumanuti i neoprezni prekršaj na sredini terena i zaradio crveni karton. Nakon toga pitanje je bilo samo hoće li i kada Chelsea probiti Fulhamovu obranu.

Za to se pobrinuo Mount koji je prvi puta od kolovoza 2019. godine povezao dvije utakmice za Chelsea u kojima se upisao u strijelce, dok je u posljednjih pet ligaških startova Mount bio zaslužan za 21 Chelseajevu priliku. Najsvjetlija točka na Stamford Bridgeu u zadnje vrijeme, bez dileme…