Maurco Icardi baš uživa u Galatasarayu. Sinoć je još u prvom poluvremenu upisao hat-trick

Vratio se u sjajnu formu nakon odlaska iz PSG-a

Kada je Mauro Icardi prošlog ljeta otišao iz Paris Saint-Germaina, nadao se da će se u Galatasarayu barem približiti nekadašnjoj formi i svojim najboljim danima. No, možda čak niti on nije očekivao ovakav procvat u redovima istanbulskog velikana, jer se u proteklom razdoblju prometnuo u jednog od ponajboljih igrača tamošnjeg prvenstva.

Dodatan prilog toj tezi dao je sinoć, u velikoj pobjedi svoje momčadi nad Kayserisporom. Icardi i njegovi suigrači su na domaćem terenu slavili s čak 6-0 te tako povećali svoju prednost na vrhu poretka, a argentinski napadač je bez ikakve dvojbe ponio titulu najboljeg pojedinca tog susreta. On je, naime, u ovaj trijumf ugradio čak tri svoja pogotka te jednu asistenciju, i to sve još u prvom poluvremenu.

Računajući i kup i prvenstvo, to je bila njegova 18. utakmica u Galatinom dresu, pritom je dosad ubilježio 13 pogodaka i osam asistencija. Mrežu je sinoć prvo zatresao u 18. minuti, a onda je u 42. minuti pogodio s bijele točke, baš kao i u 12. minuti sučeve nadoknade. U asistente upisao u 23. minuti, tada je pronašao strijelca Milota Rashicu.

S novom pobjedom, Galatasaray je došao do učinka od 66 bodova, devet ih ima više od drugoplasiranog Fenerbahçea, koji pak ima i utakmicu manje. Do kraja prvenstva ostalo je još samo osam kola, pa je sve izglednije kako će crveno-žuti dio Istanbul napokon dočekati ligašku titulu, nakon četiri godine posta.