Meč lopta: Jadran je pobijedio Jug u Splitu i poveo u finalu doigravanja

Domaćin je slavio s 9-7

U trećem susretu finala doigravanja prvenstva Hrvatske, Jadranovi vaterpolisti su na bezenu Poljud pobijedili Jug s 9-7 (2-4, 3-1, 2-1, 2-1) i u seriji na tri pobjede poveli s 2-1.

Prvu meč loptu Jadran će imati 9. svibnja u Dubrovniku, a možebitna peta utakmica igrala bi se 17. svibnja u Splitu. Treća utakmica finala doigravanja prvenstva Hrvatske donijela je i treću pobjedu domaćina; Jug je bolje krenuo, ali je Jadran na koncu slavio i stigao korak do prvog naslova prvaka Hrvatske.

Gosti su bolje ušli u susret i nakon prve četvrtine imali su dva gola prednosti (4-2). Međutim, Jadran je na otvaranju druge dionice serijom 3-0 preokrenuo rezultat i stigao do vodstva 5-4. U minutama koje su uslijedile splitski sastav je u nekoliko navrata imao pogodak viška, no Jug bi svaki put izjednačio.

No, sedam minuta prije kraja Jadran je prvi put na utakmici stigao do dva pogotka viška (8-6). Jug je smanjio na 8-7, a potom imao i napad za izjednačenje, ali je udarac Tonija Mozara 20 sekundi prije kraja obranio Mate Anić. U posljednim trenucima susreta Anić je pogodio u prazna vrata za konačnih 9-7.

Jadran su do pobjede predvodili Rino Birić i Luka Bukić sa po dva pogotka, dok je Anić sakupio pet obrana. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Maro Joković s tri gola, te Marko Žuvela i Goran Grgurević sa po dva gola, dok je Toni Popadić imao čak 15 obrana.