Među najbržim Britancima: Brendan Rodgers sinoć je došao do 100. pobjede u Premier ligi

Leicester je slavio protiv Burnleyja, a trener Lisica ostvario je okruglu brojku

U dosad odigranim utakmicama drugog kola nove sezone Premier lige palo je čak 39 golova što je za četiri manje od apsolutnog rekorda. Danas se još igraju dva susreta (SheffieldAston Villa i WolvesManchester City) pa postoji fina šansa za njegovo rušenje, a dobar obol golgeterskom raspoloženju dao je i sinoćnji ogled Leicestera i Burnleyja gdje su Lisice slavile 4-2.

Sinoć smo na King Poweru vidjeli pregršt šansi i lijepih zgoditaka, a najviše se istaknuo Harvey Barnes koji je upisao pogodak u 20. minuti, asistenciju, dva ključna dodavanja, tri točne duge lopte iz jednako toliko pokušaja te dva driblinga. Autogol Erika Pietersa u 50., prvijenac Jamesa Justina u 61. i fenomenalan udarac koji je uputio Dennis Praet u 79. minuti poništili su Burnleyjeve pogotke s potpisom Chrisa Wooda i Jimmyja Dunnea iz 10. i 71. minute, a spomenuta pobjeda po mnogočemu je bila znakovita za domaćeg trenera Brendana Rodgersa.

Strateg iz Sjeverne Irske tako je stigao do svoje 100. pobjede u Premier ligi, čime je postao četvrti najbrži Britanac kojemu je to uspjelo. Za to mu je trebalo ukupno 210 utakmica; jednak broj trijumfa u manje vođenih susreta ostvarili su jedino Kevin Keegan (u 209), Kenny Dalglish (197) i neprikosnoveni Sir Alex Ferguson (162). Rodgers je 23. trener u povijesti Premiershipa koji je dogurao do tog broja, a podsjetit ćemo da je prije Leicestera u vrhovnom razredu engleskog nogometa vodio Liverpool i Swansea City.

Prilično lijepo ostvarenje za nekoga tko je nerijetko percipiran kao luzer…