Medvjeđe nevolje: Memphis Grizzlies upisali su osmi poraz u zadnjih devet utakmica

Prošlosezonski polufinalisti Zapada svejedno drže drugo mjesto konferencije

Sve sreća za Memphis Grizzlies da su u novu godinu ušli sjajno i u nizu od 11 pobjeda jer takva je serija sad već daleka prošlost. Ipak, druga ekipa Zapada i dalje zahvaljujući tome ima solidnu zalihu usprkos jako lošem nizu u drugoj polovici siječnja i početkom veljače.

U posljednjih devet susreta, Grizzliesi imaju osam poraza uz slavlje samo nad Indiana Pacers prije tjedan dana. Novi poraz, sad treći u nizu i osmi u ovoj slaboj seriji od prekida pobjedničkog niza stigao je protiv Toronto Raptors.

Dillon Brooks i Steven Adams nedostajali su uz Jaa Moranta za Grizzliese, ali su i takvi protiv Toronta imali osam poena viška na ulasku u četvrtu dionicu, a čak 15 razlike na pet minuta igre do kraja treće.

No, Toronto je u posljednjoj četvrtini zaigrao mnogo bolju obranu, limitirao je domaćina na tek 17 poena i u vodstvo je prešao na dvije i pol minute do kraja kad je za 100-99 zakucao Precious Achiuwa.

Potom je Scottie Barnes izvukao s dva važna šuta za 104-103 i Raptorsi su priveli priču kraju za 106-103 i svoju drugu pobjedu zaredom.

U kratkoj rotaciji od samo osam igrača, kod Toronta je njih čak sedam bilo dvoznamenkasto, a najbolji je bio Pascal Siakam s 19 poena. Chris Boucher s klupe je dodao 17 uz 10 skokova, dok je Fred VanVleet ubacio 15 uz pet skokova i sedam asistencija.

Kod desetkovanog Memphisa Desmond Bane zabio je 26 uz 18 poena i osam skokova Jarena Jacksona Jr.-a.

Memphis usprkos ovom nizu ostaje drugi na Zapadu, ali sad s tek dvije i pol pobjede više u odnosu na Sacramento Kings, dok Denver Nuggets na vrhu bježe za četiri i pol pobjede. S 2-8 u zadnjih 10 susreta Grizzliesi su i u drugoj najgoroj formi na Zapadu uz New Orleans Pelicans, a lošiji su s 1-9 jedino San Antonio Spurs.