Mektić i Pavić upisali su 11. uzastopnu pobjedu na travi te se plasirali u četvrtfinale Wimbledona

Nakon pet setova, svladali su britansko-finski par

Trebalo im je nešto više vremena i truda nego inače, no Nikola Mektić i Mate Pavić ipak su upisali novu pobjedu na Wimbledonu. U osmini finala svladali su britansko-finsku kombinaciju, Lloyda Glasspoola i Harrija Heliövaaru, odnosno samo nastavili svoju sjajnu ovosezonsku formu na travnatoj podlozi.

Bila im je to 11. uzastopna pobjeda na travi, i dalje su na odličnom putu prema obrani naslova koji su lani osvojili na terenima All England Cluba. Prvi su put morali odigrati svih pet setova, a na kraju je rezultat bio 6-4, 7-6, 4-6, 2-6 i 6-3, za novi plasman u četvrtfinale Wimbledona.

Opet su se Mektić i Pavić susreli s Glasspoolom i Heliövaarom, prije dva tjedna su ih porazili u finalu Queen’s Cluba. Branitelji naslova su bolje počeli ovaj meč, break u sedmom gemu donio im je prvi set, dok su drugi osvojili u tie-breaku. No, unatoč velikom zaostatku, Glasspool i Heliövaara se nisu predali.

U trećem setu su došli do svog prvog breaka, što im je bilo dovoljno da meč odvedu u četvrti set, a u njemu su još dvaput oduzimali servise hrvatskoj kombinaciji. Poravnali su tada rezultat u setovima na 2-2, odluka o pobjedniku morala je pasti u petoj dionici.

Početak tog seta je pripao Mektiću i Paviću, koji su poveli sa 4-1, pa se činilo kako je meč riješen. Ipak, u sedmom gemu su Glasspool i Heliövaara slomili Pavićev servis, no njihova radost nije dugo trajala. Dapače, Mektić i Pavić su im uzvratili već u sljedećem gemu, oduzevši servis Fincu, da bi kod servisa za meč hrvatski tenisači izgubili samo jedan poen.

Sada im predstoji kratki odmor, prije četvrtfinalnog ogleda, a svoje suparnike u toj fazi natjecanja saznat će tek sutra. Tada je na rasporedu sraz Britanaca Jonnyja O’Mare i Kena Skupskog, koji će igrati protiv njemačke kombinacije, Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.