Mijo, spasitelj: Hajduk je zahvaljujući Caktašu iščupao pobjedu nad Lokomotivom

Caktaš je zabio dva gola za pobjedu od 2-1

Hajduk i Lokomotiva odigrali su zanimljivu, na momente veoma kvalitetnu, utakmicu na Kranjčevićevoj u zaostalom susretu devetog kola Prve HNL. Gosti iz Splita pogotkom u sudačkoj nadoknadi slavili su s 2-1.

Nakon 12 minuta, Bijeli su vodili; Mijo Caktaš je u svojoj drugoj utakmici pod vodstvom Bore Primorca, nakon dvije asistencije u pobjedi nad Slaven Belupom, zabio svoj prvi gol nakon što su mu Marin Jakoliš i Jairo pripremili sve na pladnju.

Nekoliko minuta kasnije, Jairo je trebao zabiti za 2-0, ali je nevjerojatno promašio prazan gol nakon što je Kruno Hendija obranio Caktašev udarac. Hajduk je bio bolji, brži, činilo se da je pronašao ritam i da je samo pitanje vremena kada će postići drugi pogodak.

Do kraja poluvremena je Bassel Jradi promašio dva šuta, ali je i Lokomotiva pokazala da se nije u potpunosti predala; Fran Karačić je u 38. točno centrirao, a Enis Çokaj glavom pogodio jednu, pa drugu stativu. Gosti su imali sreće.

Međutim, Hajduk nije u nastavak prenio svoju dominaciju; Lokomotiva je bila sve bolja i bolja; u 52. je Çokaj još jednom bio nadomak pogotka, ali njegov udarac s crte čisti Jakoliš. Par minuta kasnije, Josip Posavec je konačno kapitulirao. Golman Bijelih obranio je udarac Francesca Tahiraja, ali nije mogao ništa napraviti kod udarca Indrita Tucija. Lokomotiva je zasluženo izjednačila.

Hajduk je najbliže novom vodstvu bio u 61. minuti, kada je Ádám Gyurcsó opalio s dvadesetak metara i zatresao stativu. Međutim, iako se igra pri kraju utakmice ispuhala i završnog juriša nije bilo, Bijele je spasio Caktaš u posljednjim minutama susreta. Igrala se 90. minuta, a Hajdukov kapetan svoj drugi gol zabio je glavom nakon kornera.

Bilo je teže nego očekivani, ali Bijeli su pobijedili i tako spojili dva prvenstvena trijumfa prvi puta nakon prva dva kola ove sezone, što je bilo prije tri mjeseca. Vjerojatno najzaslužniji za to je upravo Caktaš, koji je u ta dva trijumfa ugradio dva gola i dvije asistencije.