Milan i njegovi navijači oprostili su se od Kobeja. Scene su istovremeno lijepe i beskrajno tužne

U 24. minuti utakmice krenuo je pljesak...

Uz glazbenu kulisu Queenove Who Wants to Live Forever i fotografijama koje su se izmjenjivale na semaforu San Sira pridružio se Milan beskrajnom nizu onih koji se opraštaju od preminule košarkaške legende Kobeja Bryanta.

Poštovanje spram njega pokazuju mnogi, ali Milanova veza s ikonom sporta pod obručima kudikamo je dublja i prelazi granice pristojnosti u ovakvim trenucima.

Kobe je odrastao u Italiji, volio nogomet, a favorizirao Milan čiji su dres i šal krasili svlačionicu u Los Angelesu i kad je bio već svjetski poznat. Sam je priznao da je za njega poput sna bilo gledati istaknute nogometaše kluba čiji je navijač bio od malih nogu i priznao da jedan od svojih snova ispunio kad je stupio u Milanello.

Da je ta ljubav bila obostrana pokazali su danas ne samo klub svojim gestama i igrači s florom oko ruku, već i navijači koji su u 24. minuti utakmice četvrtfinala Talijanskog kupa protiv Torina — onoj koja odgovara broju na dresu koji je nosio — odali počast Kobeju i Gianni.

Usput, Milan je u 91. minuti izborio produžetak utakmice, a onda u njemu i slavio pobjedu kojom je izboreno polufinale natjecanja. Završilo je 4-2 uz asistenciju Ante Rebića za prvi gol na utakmici i pogodak Zlatana Ibrahimovića kojim je postavljen konačan rezultat.