Milan je nakon dva mjeseca poražen u Serie A. Ozbiljno si je zakomplicirao put do Lige prvaka

U gostima kod davljenika Spezije izgubio je rezultatom 2-0

Između dva ogleda u polufinalu Lige prvaka, Milan se večeras vratio borbi za nastup u tom natjecanju i iduće sezone. Sijaset je momčad u toj utrci za preostala tri mjesta iza prvaka Napolija, tu su još i Juventus, Lazio, Inter, Roma, pa i Atalanta, iako La Dea sve više posustaje. Isto bi se moglo reći i za Rossonere, koji ni nakon ove runde neće ući među četiri najbolje na ligaškoj tablici, samo tri kola prije kraja.

Danas je sastav pod vodstvom Stefana Piolija gostovao kod Spezije, koja je pak u grčevitoj borbi za opstanak. Ta se velika razlika u bodovima uopće nije mogla primijetiti, dapače, domaći su slavili s 2-0 i ugrabili vrlo važne bodove, ali i Milan gurnuli u još veće probleme.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, iako se ne može reći da se igrači obje momčadi nisu trudili. Dapače. oba sastava su u prvih 45 minuta uputili po sedam udaraca, ali nisu bili baš precizni. Tako je Spezia u tom dijelu utakmice ostala bez ijednog udarca unutar okvira gola, dok ih je Milan skupio tek dva, i to oba iz daljine. Valja ipak izdvojiti i situaciju iz sedme minute, kada je Sandro Tonali pogodio vratnicu.

Ni u drugom dijelu se to nije poboljšalo, pa smo tako na prvu ozbiljniju prigodu čekali sve do 68. minute. Točnije, bile su to dvije šanse za domaćine, no ni M’Bala Nzola ni Albin Ekdal nisu pretjerano ugrozili Mike Maignana na Milanovim vratima. Pojačao je tada dodatno Spezijin pritisak, što je napokon rezultiralo i vodstvom u 75. minuti.

Nakon kornera s lijeve strane, glavom je najprije pokušao Kelvin Amian te pogodio vratnicu, no lopta se tada odbila do Przemysława Wiśniewskog. Poljski branič dobro se snašao u tom trenutku i spretno pogodio nebranjeni dio gola, za veliko slavlje na tribinama. Njegov je to prvijenac u Spezijinom dresu, ali i prekid golgeterskog posta nakon više od dvije godine, kada je još igrao za Górnik Zabrze.

Situacija je za Milan ubrzo postala još i teža te bezizlaznija, u 85. minuti je Salvatore Esposito fantastično pogodio iz slobodnog udarca. Maestralnim je udarcem matirao Maignana, ništa tu nije mogao francuski golman, koliko god da se ispružio i trudio. To je ujedno bio i kraj priče u Liguriji, Milan je baš kod davljenika prvi ligaški poraz nakon gotovo dva mjeseca.

Spezia je ovim trijumfom barem privremeno izašla iz zone ispadanja, izjednačivši se bodovno s Hellas Veronom (30), s kojom ima bolji međusobni omjer. S druge strane, Rossoneri su ostali na učinku od 61 boda, dva ih imaju manje od četvrtog Intera, koji će u subotu navečer ugostiti Sassuolo.